“Náš trh zažívá velmi turbulentní období a všichni se musíme nějak přizpůsobit. V některých případech může firma zaspat a jedinou cestou kupředu pro ni může být rozsáhlá transformace,” uvedl Michal Pobuda na svém workshopu na FINfest EFPA. Zmínil se o příčinách transformací, popsal, jak úspěšně transformaci zvládnout a jak efekty transformace dopadají na různé skupiny lidí ve firmě.

 

“Transformace Kapitolu se ukázala být největší výzvou v mé kariéře,” zmínil úvodem své přednášky Michal Pobuda, který před pěti lety začal spolupracovat se skupinou VIG v Praze na strategii řízení externího obchodu (v té době VIG v ČR vlastnila Pojišťovnu České spořitelny, Kooperativu a Českou podnikatelskou pojišťovnu).

Tenkrát měl poprvé možnost pracovat v rámci finančně poradenského trhu v ČR. Následující rok už pro něj byl ve znamení Kapitolu – pomáhal mu vytvořit novou cestu a nastartovat firmu pro další roky. Před dvěma lety byl osloven Kooperativou, hlavním akcionářem Kapitolu, aby tuto transformaci také odřídil.

“Jak to u nás tenkrát vypadalo?” položil řečnickou otázku do pléna a pokračoval: “Kapitol měl za sebou dlouhou historii (v letošním roce oslaví 25 let na trhu – pozn. aut.), ale trpěli jsme několika skutečnostmi: nejasnou vizí, setrvačností prodeje životního pojištění, nejednotným vzděláváním, IT nástroje byly zastaralé, systém odměňování hodně složitý, měli jsme velmi komplikovanou hodnotovou nabídku. A znalost značky? Kapitol nikdo neznal, řada našich poradců se představovala: Dobrý den, já jsem z Kooperativy. Nicméně Kapitol je přes to všechno extrémně silná značka. Je to jedna z firem, která spoluzaložila trh. Byly jsme u zrodu českého finančně poradenského byznysu.”

Jak tento byznys vnímá z dnešního pohledu? “Trh je dneska turbulentní, dynamický, hodně se mění. Někdo sází na síť, někdo na pool, někdo na technologie, jiný na lidský přístup. Trh hledá novou rovnováhu. A až ji najde, tak se ukáže, kdo z nás měl větší pravdu. My máme jasnou vizi a tou se snažíme jít dopředu.”

Jak vypadala transformace v Kapitolu? Co velká transformace obnáší a kdy je nutná? Jak se taková změna odřídí a co ji brzdí? Jak by měla fungovat vize? A v neposlední řadě – jak transformace doléhá na jednotlivé skupiny lidí ve firmě – vlastníka, vedení, zaměstnance, ředitele a manažery, poradce a taky kmotry (což jsou velice vlivní zaměstnanci, manažeři nebo ředitelé, a ti zpravidla chtějí mít tři věci: moc, vliv a peníze)? Tyto a další informace naleznete ve videu.

 


Michal Pobuda

Michal Pobuda vystudoval finance a bankovnictví na pražské Vysoké škole ekonomické. Kariéru ve finančním sektoru zahájil v poradenství v roce 2003 pro společnost LogicaCMG a po třech letech pokračoval v týmu manažerského poradenství v KPMG. Zde na pozici ředitele zodpovídal za tým strategického poradenství, zejména pro české banky a pojišťovny. Získal zkušenosti v oblasti nových technologií, transformace a řízení obchodu. Dále vybudoval tým zákaznické zkušenosti, se kterým stavěl nové týmy v rámci KPMG a pomáhal klientům po celém světě. Po skoro dvouleté strategické spolupráci se skupinou VIG se v roce 2017 stal generálním ředitelem a předsedou představenstva Kapitolu.

Kapitol

Kapitol je společnost s dlouholetou historií ve svém oboru. Patří do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG).

Stejně jako Kapitol, patří do VIG také nejvýznamnější společnosti rakouského a českého trhu, jako jsou Wiener Städtische a Kooperativa. Právě tyto dvě společnosti jsou akcionáři Kapitolu (Kooperativa drží 70% akcií, zbývajících 30% vlastní LPV Holding). Díky zázemí této skupiny si můžete být jisti seriózností, důvěryhodností Kapitolu, a to nejen pro klienty, ale i pro naše spolupracovníky.

Kapitol úzce spolupracuje s mnoha společnostmi, díky nimž klientům přináší kvalitní komplexní finanční služby složené z nejkvalitnějších produktů. Během své existence Kapitol vybudoval široké zázemí, díky zkušenostem i kvalitním partnerům a získal si tak neochvějné místo na trhu. Kapitol za všech okolností dbá na etický kodex a ctí hodnoty, které má nastaveny.

 

 

 

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account