Jistě (správně) tušíte, že přituhuje. V poradenské branži ještě víc, ale postupně se definuje úroveň, která bude perspektivní i do budoucna.  V solidních zemích je totiž finanční poradenství váženou a zaslouženě dobře placenou službou. Být kvalitně a včas informován, je zásadní a nezbytné pro vaši práci. Proto časopis PROFI Poradenství & Finance, každý měsíc přináší nepostradatelné informace, kvalitní analýzy, strategie, rady a náměty, jednoduše spolehlivý informační servis všem profesionálním finančním poradcům.  V listopadovém čísle, které právě vychází, se například dočtete:

Legislativní impérium vrací úder

Zatímco si mnozí oddechli, že se parlament rozpustil dřív, než schválil novelu zákona 38, nenápadně prošel zákon o směnárenské činnosti. K němu však náleží i zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s jeho přijetím. Byly publikovány 10. září 2013 ve Sbírce zákonů a oba nabyly účinnosti 1. listopadu 2013. Jde zejména o část třetí.

Špatné rady budou trestné

Nesolidní poradce již bude možno trestat i podle nového občanského zákoníku. Sice teprve vstoupí v účinnost a jeho „použití“ bude muset absolvovat soudní cestu. Zdá se tedy, že stížnost finančnímu arbitrovi bude daleko jednodušší.

Nové pravomoci finančního arbitra

Ministerstvo financí v nedávné době připravilo několik novel, které vedly k rozšíření působnosti finančního arbitra. Zeptali jsme se ředitele odboru finanční trhy II, Michala Fraňka, který odpovídá takto:

„Částku uhradí ten, kdo je ve sporu protistranou klienta, která porušila zákon. Záleží na konkrétním případu, zda tímto subjektem bude „centrála“ (tedy subjekt, kterému se často také říká samostatný zprostředkovatel) nebo jiná osoba.“

„Jak budovat v Česku kvalitní finanční poradenství?“

Cílem finančního poradce je co nejefektivněji poradit spotřebitelům, jak a kam jejich finanční prostředky investovat, jak je zajistit na stáří a jak zabezpečit jejich zdraví. Proč je tedy vnímáno finanční poradenství ne zcela pozitivně? Jak je to s nezávislostí poradce nebo jak poznat zodpovědnou finančně-poradenskou společnost? Na to jsem se ptal Josefa Bittnera, zemského ředitele společnosti Fincentrum.

 

Katalog produktů:  Investiční životní pojištění

Každý měsíc jiný katalog produktů, který potřebujete ke své praxi.

 

Zajistěte si listopadové číslo s ročním předplatným!

Stačí jen vyplnit formulář na www.profipf.cz nebo volejte info linku 603 23 97 37. Cena ročního předplatného je 649,- Kč včetně DPH.

Za kvalitu ručí šéfredaktor Petr Fejtek.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account