Pro poradce je běžný pracovní den více a více obtížnější, zároveň je pravdivé a nezávislé poradenství stále důležitější. Při spolupráci se správnou platformou mohou poradci přeměnit výzvy ve výhody. Zde se prosazuje servisní model lucemburské společnosti Moventum S.C.A. ve spolupráci s českou sesterskou společností Moventum a.s. v Brně.

Potřeby klientů jsou různorodé, regulace náročnější, FinTech společnosti se prezentují jako cenově výhodnější, klienti potřebují nekompromisní služby a chtějí, aby digitální možnosti byly využívány smysluplně. Není divu, že někteří finanční poradci to vnímají jako příliš velkou výzvu. Přesto je nezávislé finanční poradenství stále důležitější.

Není však možné, aby konzultanti nastavovali všechny procesy samostatně. Pokud to jde, měli by jim vhodná řešení poskytovat partneři. „Měli by to ale být partneři, kteří neusilují o paralelní budování substitučního podnikání s koncovými klienty, ale ti, kteří pozitivně doplňují poradenskou činnost a poskytují potřebnou podporu,“ říká Andreas Pál, viceprezident AT & CEE společnosti Moventum S.C.A. a CEO společnosti Moventum a.s. v Brně.

„Ve světě, v němž jsou lidé stále mobilnější, pracují a žijí v zahraničí, má pro poskytovatele finančních služeb samozřejmě velkou výhodu partner, který svůj servisní model nabízí mezinárodně,“ říká Andreas Pál.

„Moventum pracuje už mnoho desetiletí výhradně pro profesionály ve finanční branži a pro klienty, o něž se starají,“ říká Pál. „Velmi nám záleží na poradcích. Moventum je partner, který nabízí konzultantům komplexní služby pro celou oblast B2B2C, navrhuje digitalizaci pragmaticky a umožňuje zákazníkům poradců poskytovat více služeb s menší byrokracií prostřednictvím inteligentních řešení,“ říká Pál.

Jsou-li poradci méně zatížení administrativou, zůstává více času pro skutečnou práci: s klienty a pro ně. Protože zákazníci právem očekávají, že je jejich konzultant k dispozici, mají komplexní přehled o depozitu, je zaručeno rychlé zpracování – a poté jim zbývá dostatek času na individuální finanční plánování. Poradci znají svoje klienty často už léta a mohou komunikovat mnohem osobněji. Mnozí z nich absolvovali se svými klienty růsty i propady a doprovází je v průběhu jejich života.

„Přesně díky tomuto osobnímu přístupu se poradci odlišují od robo-poradců a společností, které vidí jednotlivé klienty jen jako standardní masový byznys,“ vysvětluje Pál. Zatímco konzultant zůstává v kontaktu s klientem, v pozadí musí dokonalý stroj a promyšlený servisní tým s vysokou orientací na kvalitu služeb splňovat všechny požadavky, které zákazníci, trh a regulace vyžadují.

„Jádrem služeb společnosti Moventum je online platforma pro investování do cenných papírů. Podporuje všechny druhy úkonů finančního poradenství a integruje jak vedení depozita tak správu účtu pro koncové investory,“ říká CEO společnosti Moventum a.s. Ale to samo o sobě nestačí: spektrum zahrnuje také nástroje pro správu investic nebo regulační reporting, stejně jako standardizovanou správu aktiv fondu pro všechny relevantní rizikové profily s dlouhou a úspěšnou historií.

Se všemi těmito službami konzultanti nesmírně těží ze schopností skupiny Moventum, která se považuje za poskytovatele kompletních služeb pro profesionály ve finančním odvětví: kromě finančních konzultantů to jsou správci aktiv, institucionální investoři a nevládní organizace. Moventum také nabízí institucionálním investorům kompletní outsourcing zpracování cenných papírů. Kromě toho jsou produkty a služby pro koncové investory k dispozici i jako white-label řešení.

„K tomu se přidává investiční platforma MoventumOffice, která nabízí přístup k více než 10 000 investičních produktů, včetně fondů a ETF od více než 400 investičních společností a s možností využití analýz, reportů a dalších podpůrných nástrojů,“ říká Pál.

Sesterská společnost Moventum a.s. se sídlem v Brně má k dispozici licenci obchodníka s cennými papíry (OCP) a funguje jako rozhraní a servisní partner mezi poskytovateli finančních služeb v České republice a společností Moventum S.C.A. v Lucembursku. Kromě toho nabízí Moventum a.s. i další servis a služby, jako tzv. „Introduction broker“ pro asset managery ze zahraničí, kteří chtějí v České republice spolupracovat s finančními profesionály.

„Od roku 2005 spolupracujeme v České republice s experty na finanční poradenství. Krok za krokem jsme náš servis a služby přizpůsobovali českému trhu a nadále je rozšiřujeme,“ říká Pál. „Tuto nadmíru úspěšnou spolupráci, která se mj. vyznačuje tím, že máme v segmentu placeného poradenství vůdčí postavení na českém trhu, podporuje Jan Zendulka, který je zodpovědný za naše obchodní aktivity zde a na Slovensku. Naši kancelář v Brně vede především naše Office manažerka Iva Svobodová, která podporuje naše poradce, mají-li otázky jakéhokoliv druhu,“ uvádí Pál.


PORTRÉT FIRMY Moventum S.C.A.

 • lucemburská investiční platforma založená v roce 2000 se sídlem v hlavním místě fondů v Evropě
 • produktově neutrální a nezávislá
 • funkce BackOffice, opírající se o robustní bankovní systémy
 • vedení účtů a depozita (na přání bez papírové formy)
 • přes 10 000 fondů, mj. ETF a další cenné papíry od cca 400 investičních společností
 • účty v pěti hlavních měnách (GBP, CHF, CZK, USD, EUR)
 • spořící plány a plány vyplácení (renty) jsou možné kdykoli
 • zpracování přes vlastní online platformu pro cenné papíry (MoventumOffice), API, SWIFT a faxem
 • správa aktiv dle rizikového profilu klienta
 • transparentní struktura poplatků

PORTRÉT FIRMY Moventum a.s.

 • založena v roce 2017 v Brně
 • v roce 2019 obdržela licenci obchodníka s cennými papíry
 • umožňuje společnosti Moventum S.C.A. poskytovat servis a služby v České republice, mimo jiné:
  • fee based accounts
  • cenově výhodné ETF pro jednorázové investice a spořící plány
  • modelovaná portfolia mj. i jako exkluzivní řešení pro naše partnery
  • aktivně řízená portfolia mj. i jako exkluzivní řešení pro naše partnery
 • introduction broker pro asset managery ze zahraničí bez vlastní licence obchodníka s cennými papíry
0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account