Na 45 procent Čechů tráví dovolenou v tuzemsku. Zbytek vyráží do zahraničí, nejčastěji k moři v některé z evropských destinací. Pojištění na dovolenou už dnes považují za samozřejmost, jednorázové cestovní pojištění uzavírají tři čtvrtiny z nich. Vyplývá to z průzkumu srovnávacího portálu Ušetřeno.cz mezi 850 respondenty.

Letní dovolená je u Čechů stále populárním fenoménem, avšak oblíbenost zahraničních destinací rozhodně neklesá. Na 31 procent českých dovolenkářů volí pobyt u moře v Evropě, osm procent preferuje moře v zemích mimo EU. Do zahraničí se však Češi v létě vypravují i na poznávací zájezdy či nejrůznější wellness pobyty, jak uvedlo 16 procent oslovených. Při výběru letní dovolené mají oba partneři ve většině případů rovnocenný názor. Z průzkumu dále vyplynulo, že Češi rozhodně nepodceňují otázku pojištění na dovolenou.

Výdaje na dovolenou tvoří značnou část ročního rodinného rozpočtu, proto je vhodné stanovit si maximální finanční limit a pevně se ho držet. To ovšem dělá pouze 11 procent respondentů. Na druhou stranu alespoň hrubý plán na dovolenou si vytváří 59 procent dotázaných, zatímco 30 procent se vůbec neomezuje. Na nákladech se přitom oba partneři podílejí stejným dílem, případně využijí společný účet.

Čtvrtina dotázaných vydá zhruba do 10.000 Kč na osobu za týden, další čtvrtina nanejvýše 15.000 Kč a maximálně 20.000 Kč utratí pětina lidí. Na týdenním pobytu v zahraničí lze vystačit i s 5000 Kč, jak uvedla desetina respondentů.

Na 45 procent Čechů si obvykle vymění určitou část valut v Česku a zbytek si vymění, případně vybere z bankomatu až v cílové destinaci.

Ideální na zahraniční cesty je podle mluvčí Raiffeisenbank Petry Kopecké víceměnový účet, který umožňuje využívat více různých měn v rámci jednoho účtu s jedním číslem.

Zdroj: ČTK

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account