Technologie usnadňují práci finančním poradcům. Jaké z nich jsou zásadní pro poskytování kvalitního finančního poradenství? A jak lze využít umělou inteligenci pro zlepšení práce finančních poradců? Nebo je naopak o práci připraví?
Diskutují:
- Tomáš Čáp, produktový ředitel SAB servis
- Matěj Čermák, produktový ředitel a člen představenstva Chytrý Honza
- Martin Gyurák, ředitel digitalizace Broker Trust
- Jan Kašpar, provozní ředitel a jednatel BEplan
Tomáš Čáp
Produktový ředitel ve společnosti SAB servis
Doménou Tomáše je řízení vývoje nástrojů SAB servisu. Komunikuje s majiteli poradenských firem a pomáhá jim nástroje správně uchopit, aby jim maximálně pomáhaly v jejich podnikání. Zároveň vnímá jejich potřeby a tomu přizpůsobuje technologický vývoj. Je zkušeným odborníkem na leadový byznys, začínal v online marketingu AAA AUTO.
Matěj Čermák
Produktový ředitel, člen představenstva ve společnosti Chytrý Honza
Matěj se může pochlubit rozsáhlými a dlouholetými zkušenostmi z oblasti bankovnictví. Jeho práce je zaměřena na zajištění nejvyšší možné kvality produktů Chytrého Honzy, přičemž klade velký důraz na péči o vztahy s obchodními partnery. V osobním životě miluje kulturu a cestování.
Martin Gyurák
Ředitel digitalizace Broker Trust
S energií sobě vlastní šéfuje našemu týmu „projekťáků a produkťáků“ a koordinuje dodávky v poradenských nástrojích. Ve finančním světě pracuje už přes 15 let. Začínal v ČSOB jako pracovník klientského centra, kde každodenně komunikoval se zákazníky. Z této role postupně přecházel od analytika procesů až po projektového manažera. Zkušenosti s projektovým řízením následně využil i v AirBank, jako produktový manažer byl odpovědný za úvěrový segment. Následně zamířil do Broker Trustu, nejprve jako manažer úvěrového segmentu. Po dvou letech úspěšné spolupráce se posunul do role ředitele digitalizace, kde může ještě více využít své silné stránky a zkušenosti s vedením produktových a projektových manažerů.
Jan Kašpar
Provozní ředitel společnosti BEplan finanční plánování
Bohaté zkušenosti s vedením obchodních i výrobních firem získal v rámci své více než 20. let trvající praxe, kdy se pohyboval v rolích projektového či krizového manažera. Některé z menších firem sám založil, vybudoval a následně prodal.
K oboru finančního poradenství se dostal až v rámci přípravy spuštění BEplan v roce 2016. Od roku 2021 je jednatelem společnosti a osobou odpovědnou za registrace BEplan u ČNB. Nadále vykonává funkci provozního ředitele, kterou zastává od vzniku společnosti BEplan.
Narodil se v roce 1980 na severní Moravě, ale téměř celý život žije v Praze. V rámci magisterských a inženýrských studii vystudoval ekonomii, management, právo a psychologii.
Petr Zámečník
Šéfredaktor Poradci-sobě.cz a Realiťáci-sobě.cz, Content Chief Officer EMA data
Petr Zámečník vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (IES FSV UK) a na to později navázal doktorským studiem na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (FPH VŠE) a MBA studiem na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM).
Svou profesní dráhu zahájil u zrodu odborného serveru Měšec.cz, kde ještě před jeho spuštěním převzal šéfredaktorský post. O několik let později se posunul do odborného webu Investujeme.cz, kde stál u založení webu Hypoindex.cz. V současné době působí jako šéfredaktor odborných komunitních webů Poradci-sobě.cz a Realiťáci-sobě.cz a jako Content Chief Officer ve společnosti EMA data. Současně vyučuje na Vysoké škole ekonomické v Praze.