Jaká jsou nejčastější onemocnění a jejich komplikace, které mohou vést až k invaliditě? “Zcela určitě jsou to bolesti pohybového aparátu,” konstatoval neurolog MUDr. Petr Jaroš, který byl hostem workshopu NN Životní pojišťovny v rámci konference FINfest. “A také je třeba si uvědomit rozdíl mezi invaliditou a příspěvkem na péči,” dodal.

 

Vyhřezlá plotýnka dokáže potrápit stále mladší ročníky, svou daň si vybírá především sedavé zaměstnání. Na jakých konkrétních místech páteře nás bolesti nejvíce obtěžují? “Kdybych se zaměřil na četnost, čtyři lidé přichází do ordinace s bolestmi v oblasti bederní páteře, dva v oblasti krční páteře a jeden v oblasti hrudní páteře,” upřesnil neurolog.

Pohybový aparát je nejčastějším důvodem invalidity. “Tělo by si s bolestmi zad mělo samo bez léčby poradit během čtrnácti dní. Pokud se tak nestane, je důvod začít diagnostiku,” konstatoval MUDr. Jaroš.

Jaké případy končí trvalým invalidním důchodem a jak je častý scénář, kdy se pacient po operaci plotýnky – přestože je například v invalidním důchodu 1. stupně  – za nějakou dobu po rehabilitaci dokáže naplno vrátit do pracovního procesu? Jak je tomu při akutním a jak při chronickém výhřezu, který se postupem času zhoršuje? A proč je MUDr. Petr Jaroš přesvědčen, že je reálné vymýtit v dohledné době roztroušenou sklerózu?

Více informací naleznete ve videu.

 


MUDr. Petr Jaroš

Neurolog Ústřední vojenské nemocnice, posudkový lékař a hlavní lékař NN pojišťovny.

NN Životní pojišťovna

V roce 1992 získala Nationale-Nederlanden jako vůbec první zahraniční společnost po pádu komunismu v České republice licenci k uzavírání pojistných smluv. Dnes se s 9,4 % podílem řadí na špičku mezi poskytovateli životního pojištění na českém trhu.

Pojistné produkty NN jsou konstruovány tak, aby mohla být konkrétní pojistná smlouva přizpůsobena potřebám klienta nejen v okamžiku uzavření, ale také v průběhu trvání pojištění. NN nabízí široké portfolio produktů životního pojištění. Investiční pojištění v sobě spojuje pojistnou ochranu a výhodnou investici a Rizikové pojištění jež je určeno těm, kteří mají rizikové zaměstnání nebo koníčka a potřebují zajistit svou rodinu pro případ nešťastné události.

 

 

 

 

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account