Články o úspěšných lidech v lifestylových časopisech, to je kategorie sama pro sebe. Také z toho máte občas dojem, že stačí mít tu správnou myšlenku a byznys začne brzy fungovat? „Je dobré si uvědomit, že úspěch je vždycky něčím vykoupený,“ poznamenal byznys mentor a kouč Petr Jan Křen v rozhovoru s Martinem Viktorou, který se uskutečnil na pražské Císařské louce v rámci konference FINfest.online.

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts.

Petr má za sebou hvězdnou kariéru ve finančně poradenské společnosti, kde vybudoval  velký tým spolupracovníků a patřil mezi TOP ředitele firmy. Až jednoho dne padl na samotné dno. „Úspěch byl v mém případě vykoupený vážnými zdravotními problémy. Prošel jsem si syndromem vyhoření a  depresemi, které se objevily shodou okolností zrovna v době, kdy jsem ukončil dvacetiletou spolupráci s firmou,“ glosoval svou nedávnou minulost.

Spolupráce ovšem neskončila zrovna hezkou rozlučkou. „Přeci jen jsem ve firmě dokázal vybudovat velký tým a dvě miliardy korun historického provizního obratu,“ poukázal na fakt, že finance jsou tvrdý byznys. „Nicméně v momentě, kdy řešíš otázky smyslu života, jsou tvoje úspěchy minulostí. Nezáleží na tom, co jsi vybudoval a kolik máš peněz na účtu. Přemýšlíš o úplně jiných věcech.“

A jeho poselství z této životní zkušenosti? „Hlavně se z toho neposrat,“ usmál se. „Ani z úspěchu, ani z toho, že věci občas nejdou tak, jak si myslíme, že by měly jít. Všechno má svůj důvod. Zkušenost, kterou jsem prošel, mi dává možnost a oprávnění radit lidem, aby si uvědomili, že život se neskládá jenom z práce, ale má i další rozměry a je zapotřebí dokázat zkombinovat práci i osobní život.“

Jaké největší výzvy pro finanční poradce a jejich manažery vnímá v kontextu aktuální ekonomické situace? „Krize se u nás ještě ani neprojevila a už jsme v euforii, že je to za námi. Myslím si, že ekonomická recese se v Česku projeví a bude to mít své důsledky. Přesně v tento moment se ukáže, který poradce svoji práci dělá dobře a myslí dlouhodobě. Pracovat s klientem v době ekonomického růstu, který jsme zažívali posledních deset let, to umí každý. Ale být klientovi nápomocen v době, kdy finančního poradce skutečně potřebuje, kdy neví, jaký produkt zrušit a jak nově nastavit cashflow, tam se ukáže skutečná kvalita poradců. A to bude mít následně vliv i na týmy.“

Nastala doba, aby firmy intenzivně zvyšovaly kvalifikace svých poradců – nejen odborné, ale i obchodní znalosti (které se hodně podceňují) a znalosti v oblasti podnikání.

S jakými otázkami se klienti na Petra nejčastěji obrací? Jak restartovat byznys? Jak využít tuto dobu pro nábor lidí? Jaká firemní kultura bude pro poradce atraktivní? A jaká témata připravuje pro svou podzimní přednášku na FINfestu?

Více se dozvíte ve videu.

Petr Jan Křen

Byznys mentor, kouč, podnikatel a vizionář

Petr je zakladatelem Petr Jan Křen Academy, expert na Life & Business Transformation Leadership, byznys mentor, kouč, podnikatel a vizionář.
Jeho další expertní oblastí je budování, řízení a vedení týmů a oblast efektivního zlepšování vztahů (osobních i pracovních). Čerpá ze svých bohatých životních a podnikatelských zkušeností, které neustále doplňuje o nejnovější trendy. (celý profil na webu FINfest.online)

Tento rozhovor proběhl 29. 7. 2020 a je součástí FINfest.online.

 

FINfest.online

Partnerem rozhovoru je restaurace Cinda na Císařské louce v Praze.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account