Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Potvrdil to jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města. Po zkušenosti v politice se chce opět soustředit na finanční byznys.
„Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu,“ vysvětlil konec v politice Stuchlík.

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Andrej Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích. V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

Jak jsme psali koncem května na Poradci-sobě.cz, Petr Stuchlík koupil 65 % podíl v investičním fondu Quant, který založili ekonom Pavel Kohout, nynější člen bankovní rady ČNB Aleš Michl a společnost Amista. Cena transakce byla podle Stuchlíka “v nižších desítkách milionů korun.” Jistě to nebude jeho jediné angažmá ve finančním byznysu.

Zdroj: ČTK

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account