V červenci 2021 mezi přechody vázaných zástupců vyniká síť M&M. Její vázaní zástupci pro oblast pojištění a investic houfně přecházejí pod SAB servis.

Prázdniny na pole přechodů mezi poradenskými sítěmi nedorazily. Naopak. Zvedla se poměrně masivní vlna odchodů z M&M, od nichž poradci míří do SAB servisu. Tento přechod začal již v červnu, kdy přechod 25 vázaných zástupců pro oblast pojištění a 15 pro oblast investic poměrně zastínil všeobecný „výplach“ pojišťovacích zprostředkovatelů po konci prodlouženého přechodného období pro prokázání odborné způsobilosti.

V červenci ovšem přechod nabral na obrátek. Do SAB servisu zamířilo z M&M dalších 73 vázaných zástupců pro pojištění a 47 pro investice.

Graf 1 a 2: Zdroj vázaných zástupců pro oblast pojištění a investic SAB servis a Broker Trust v červenci 2021

Zdroj VZ pro pojištění - SAB a BT - červenec 2021

Zdroj VZ pro investice - SAB a BT - červenec 2021Zdroj: EMA data

Číslo počtu přecházejících poradců ovšem nemusí být zdaleka konečné. M&M v červecni opustilo celkem 112 vázaných zástupců pro pojištění a 75 pro investice. A je pravděpodobné, že většina z nich je aktuálně na přestupu do jiné společnosti pod SAB servisem.

Graf 3 a 4: Největší odchody vázaných zástupců pro oblast pojištění a investic v červenci 2021

Odchody VZ pojištění - červenec 2021

Odchody VZ investice - červenec 2021

Zdroj: EMA data

M&M tak přišla již o velkou většinu svých vázaných zástupců pro dvě ze tří hlavních oblastí. Ke konci července jich ve společnosti zůstávalo jen 57 pro oblast pojištění a 41 pro oblast investic. Tím ovšem není vše u konce. Podle údajů České národní banky (ČNB) k 24. 8. 2021 ve společnosti M & M pojišťovací s.r.o. bylo registrovaných dokonce pouze 13 vázaných zástupců pro oblast pojištění a 15 pro oblast investic…

Odchody se netýkají vázaných zástupců pro oblast úvěrů

Zatímco vázaní zástupci pro oblast pojištění a investic M&M houfně opouštějí, mezi vázanými zástupci pro oblast zprostředkování úvěrů je naprostý klid. Ti jsou registrováni pod společností M & M finance company s.r.o. a jejich počet zůstává stabilní. Na konci července jejich počet dosahoval 464 a k 24. 8. dokonce jeden přibyl.

V červenci se M&M dokonce zařadilo mezi výkonné náboráře, když její řady rozšířily o 14 nově registrovaných vázaných zástupců a na straně odchodů byla jen běžná fluktuace (-5).

Broker Trust začíná nabírat…

Nábory nových finančních poradců jsou zpravidla záležitostí strukturálních společností, které se na tuto činnost zaměřují. Dlouhodobě mezi nejvýkonnější náboráře patří OVB Allfinanz, ale daří se i Partners. V poslední době o sobě ale dává stále více vědět i Broker Trust.

Broker Trust se v červenci zařadil na třetí příčku nejúspěšnějších náborářů vázaných zástupců pro oblast pojištění těsně za dva hegemony této oblasti – OVB Allfinanz a Generali Českou pojišťovnu. Z databází ČNB nelze vyčíst, do které společnosti pod Broker Trustem vázaní zástupci nastupují, ale je velmi pravděpodobné, že hlavní přísun má na svědomí společnost 4fin, která byť patří mezi největší strukturální společnosti, využívá servisu Broker Trustu.

Graf 5: Nejvýkonnější náboráři vázaných zástupců pro oblast pojištění v červenci 2021

Náboráři VZ pro pojištění - červenec 2021

Zdroj: EMA data

V oblasti úvěrů se Broker Trust vyhoupl dokonce na první příčku a „zaostává“ jen v oblasti investic, kde byl překonán i SMS Financemi a umístil se tak až na čtvrté pozici.

Graf 6: Nejvýkonnější náboráři vázaných zástupců pro oblast úvěrů v červenci 2021

Náboráři VZ pro úvěry - červenec 2021

Zdroj: EMA data

První prázdninový měsíc se tak rozhodně nestal odpočinkovým na poli přechodů mezi poradenskými společnostmi. Naopak, ukazuje se, že nižší obchodní aktivita, která je s prázdninami a časem dovolených spojená, je vhodnou dobou pro širší řešení dalšího působení na finančně poradenském trhu.


Poznámka: Ohledně odchodů poradců z M&M jsme oslovili i předmětnou společnost. Jakmile získáme její vyjádření, k článku ho připojíme.

Komentářů: 5
 1. Dobrý den,

  víte někdo o jakou jde skupinu/skupiny, která odešla z M&M do SAB servis? Zajímavé je, že jde opravdu o hodně poradců, ale jen na pojištění a investice, SÚ zůstávají.

  • Author

   Podle všeho M&M nechce dál zajišťovat kompletní servis a complianece pro zprostředkování pojištění a investic, a tak se dohodlo se SAB servisem. Jedná se tak o koordinovaný přechod, jehož cílem je snížení nákladů.
   Současná legislativa a zpřísňující nároky na compliance očividně nesvědčí ani středně velkým společnostem…

 2. Dobrý den, pane Zámečníků,

  to, že se někdo spojí s takto progresivním a kvalitním poolem přece neznamená, že nezvládá compliance. Jsem regionální ředitel M&M Finance a produkce mé struktury je kolem 40% ve společnosti. Přechod do SABu jsem v rámci pojištění, investic a penzí z velké části inicioval, protože cíl není snížit náklady, ale mít co nejlepší nabídku na trhu. Tím, že spolupracujeme s největší RK v ČR, díky které máme spoustu práce pro naše poradce a spojili jsme se SABem, který má jedny z nejlepších nástrojů na finančním trhu, tak se dostáváme k propojení, které nemá obdoby. Poradce dostane jak kvalitní nástroje, tak zajištěnou práci = spokojený klient, na kterého poradce netlačí, protože má práce dost, ale zároveň má pro něj skvělé řešení. Zrovna já jsem před 3 a půl lety do M&M Finance přišel sám a nyní mám strukturu 100+ poradců, takže vím, jak skvěle se zde dá růst a co všechno můžeme dosáhnout.

  • Author

   Dobrý den, pane Vágnere,
   v prvé řadě vám děkuji za komentář.
   To, co popisujete, není v rozporu s tím, co píši – ano, zvolili jste SAB servis, protože nabízí kvalitní služby a servis za rozumných podmínek.
   Stejně kvalitní podmínky a servis by teoreticky mohla nabídnout i malá samostatná společnost (za kterou MM rozhodně nepovažuji, jak jsem psal, patří mezi středně velké poradenské společnosti), ovšem ta by to neuplatila a nevyplatilo by se jí to.
   A z tohoto pohledu jsem přesvědčený i o tom, že rozhodnutí MM bylo správné – a byť hlavním cílem bylo poskytnout poradcům co nejlepší zázemí, tak je to i výsledkem ekonomických tlaků. Nepochybuji, že by MM (i mnoho dalších firem se silným akcionářem) mohlo vytvořit systémy a nabídku produktů kvalitativně srovnatelné s velkými pooly, jen je to neekonomické a využití poolů se tak nabízí jako dobré řešení.

   • Přesně tak, ekonomika je samozřejmě příjemný bonus, který se v dlouhodobém měřítku projeví, ale Váš předchozí komentář to staví na první místo. Alespoň tak to na mne působilo. Chtěl jsem za sebe a svůj tým vyjádřit, že hlavní cíl je růst a kvalita, která tohle spojení nabízí. Úspora byla na všech poradách až jako sekundární oblast k řešení. A věřte mi, že spojit takový velký přechod není v prvních letech nijak ziskový. Ale to je už na delší diskuzi, než chat.

    Moc děkuji za názor, že to byl dobrý tah, také tomu věřím a mějte se hezky :-)

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account