Česká akademie finančního plánování (ČAFP), společná vzdělávací platforma Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), vyhlašuje první otevřený zkouškový termín pro zájemce o certifikaci Master of Financial Planning (MFP). Po úspěšném pilotním testování se zástupci top managementu předních finančně-poradenských firem se budou moci první uchazeči z řad odborné veřejnosti o prestižní certifikát ucházet ve středu 23. 5. 2018.

Složení zkušební komise v prvním termínu zkoušky bude následující: předseda řídícího výboru ČAFP a nestor pojistného trhu, profesor Jaroslav Daňhel a členové řídícího výboru ČAFP, prorektor VŠFS docent Petr Budinský a ředitel vzdělávání jedné ze zakládajících společností Mgr. Jiří Čejka.

Prorektor VŠFS Petr Budinský k dosavadnímu zájmu o certifikaci MFP uvedl: „Jsme příjemně překvapeni dosavadním zájmem o náš nový certifikát. Věříme, že tento certifikát se časem stane symbolem kvality a odbornosti v oblasti finančního poradenství a naváže na další prestižní oblasti vzdělávání, které naše univerzita poskytuje.“

Předseda USF ČR Jiří Šindelář pak ke zkoušce samotné doplňuje: „Jde certifikaci, která už před vlastním spuštěním stanovila na trhu nový standard. Zkouška určitě nebude snadná, ale zároveň pečlivě ladíme obtížnost tak, aby zkušení finanční plánovači byli schopni ji absolvovat bez zdlouhavých doučování. Naším cílem je přinést zkoušku, která bude pro poradce maximálně efektivní z hlediska času, ceny a konec konců: zejména praktických znalostí.“

První zkouškový termín MFP – shrnutí:

Programu Master of Financial Planning je pro veřejnost spuštěn od května 2018. Veškeré podrobnější informace naleznete na

komentáře 2
 1. Vít Suchý 6 měsíci

  požadavek jen jednoho roku praxe dle mého názoru znehodnocuje evtl. váhu “titulu” na pouhý výsledek nabiflování pouček a matematických příkladů.

  3

  0
 2. Dagmar Věčorková 6 měsíci

  Nerada odsuzuji jakékoliv nové projekty již z počátku, ale v tomto případě mám dost “kyselo” v ústech – negativní pocit.
  USF není pro mě sdružení firem, která má určovat kvalitu finančního poradenství do budoucna. Ale dávám tomuto projektu čas, aby samotný trh řekl, zda má tento projekt životaschopnost.

  Přidávám se ke kolegovi Suchému. Rok praxe + cituji: “Pro účast na přípravném kurzu jsou výše uvedené požadavky pouze doporučené, avšak nikoliv povinné. ” + další informace ke kurzu: “Náš cíl je jiný: nabídnout certifikaci, která se zaměří na to, co odlišuje prodejce od poradce – schopnost sestavit špičkový finanční plán. Finanční plánovač je dnes profesionál, často zaměstnávající další vlastní analytiky a experty.” atd. atd.
  Jak se mohu naučit sestavit něco, co sám neznám? Ale určitě to zvládnu na certifikaci, když jsem ve firmě, která mi ty jedinečné profesionály a analytiky poskytne.

  Zkoušky jsou již 23.5.2018 a složení lektorského týmu není znám. :-o
  Jestliže to nejsou lidé z praxe, tak jde opět o suchý přenos informací z bodu A do bodu B.

  1

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account