Nikdy se nevzdávej, to je heslo Lukáše Kaplana. Jak se advokátní koncipient mezinárodní česko – německé advokátní kanceláře stane finančním poradcem, vzápětí přijde o iluze, které měl o finančním byznysu a po několika dalších letech se mu konečně podaří propojit právní a finanční poradenství založením společnosti EUCS, která dnes řeší pro poradce i klienty celý proces likvidace pojistných událostí?

Hledání seberealizace

Lukáš Kaplan absolvoval Právnickou fakultu v roce 2006 a o rok později nastoupil jako advokátní koncipient do mezinárodní česko – německé advokátní kanceláře. Už za pár měsíců zjistil, že sterilní korporát není zrovna tím pravým místem pro jeho seberealizaci. A když jeho někdejší spolužák z fakulty přišel s nápadem, že budou podnikat ve finančním poradenství, souhlasil.

„V roce 2008 jsem začal kariéru finančního konzultanta, nejprve v OVB, pak v Parners,“ vzpomíná na své začátky, kdy značně vystřízlivěl z ideálů, o čem je finanční poradenství. „Myslel jsem si, že budu aplikovat svoje znalosti, analyzovat pojistné podmínky a radit lidem, jaké finanční produkty jsou pro ně vhodné. Přestože filosofie finančního poradenství je dobrá, realizace finančních plánů a fungování celého byznysu pro mě byly neuchopitelné skutečnosti.“

Trvalo mu skoro rok než získal prvního klienta – mezi ty první patřili nikoliv překvapivě lidé z jeho okolí, tedy právníci, advokáti. Okruh známých postupně docházel a noví klienti nepřibývali.

Placené poradenství

V roce 2009 po dohodě s Martinem Viktorou spustil na webu Poradci-sobě.cz miniprojekt, kdy pro poradce srovnával pojistné podmínky. „Životní pojistky jsou o pojistných podmínkách a všichni by měli chtít vědět, co v pojistkách prodáváme,“ podotýká a vzápětí přiznává, že poptávka byla nulová. „A celé to bylo vedené přesvědčením, že finanční poradenství má být placená služba. Ale na takovou myšlenku bylo tehdy příliš brzy, zatímco dneska je placené poradenství běžnou součástí odměny řady finančních poradců.“

I když během následujících dvou let přišli noví klienti a jeho příjmy z poradenství se stabilizovaly, postupem času dospěl k názoru, že provizní poradenství není cesta, kterou by chtěl jít. „Mnohokrát se mi stávalo, že jsem klientům nastavil portfolia, několikrát jsem se s nimi setkal, vypracoval jsem jim finanční plán – a nakonec z toho nic nebylo,“ poznamenává. „Byl to pro mě dehonestující pocit, že nejsem za svoji práci zaplacený. Přitom někteří klienti by mi za poradenství chtěli platit. Postupem času jsem zjistil, že v takovém systému fungovat nemůžu. Začal jsem přemýšlet, jak bych na trhu se svými znalostmi a schopnostmi mohl prorazit, protože jsem byl přesvědčený, že právní a finanční poradenství k sobě patří.“

Příběh nekončí…

Tehdy začal pro poradce Partners řešit likvidace pojistných událostí, a docela to fungovalo. A pak víceméně náhodně se v roce 2012 nechal inspirovat konceptem firmy zastupující klienty, kteří měli úraz po dopravní nehodě a vznikli jim nároky z povinného ručení a ze životních pojistek. „Když jsem viděl, jak si některé tyto firmy účtovaly až 40 % odměnu z nároků, které pro klienty vymohly, říkal jsem si, že tady bude prostor na zlepšení a s kolegou jsme založili konkurenční firmu EUCS.“ Začali pomáhat klientům při řešení jejich nároků z pojistných smluv, dnes poskytují komplexní službu, kdy řeší pro poradce i klienty celý proces likvidace pojistných událostí.

Během let také vznikalo jako přidaná hodnota zajímavé know how – soudili se s pojišťovnami, zjišťovali různá úskalí finančních produktů, realizovali řadu detailních analýz produktů, a dosáhli  také řady soudních rozhodnutí. „Díky tomu vznikla unikátní služba, která pomáhá poradcům se na trhu lépe profilovat a poskytovat klientům lepší službu. A pro mě je to naplnění mojí vize a myšlenek, s nimiž jsem do světa finančního poradenství vstupoval,“ uzavírá Lukáš Kaplan svůj příběh.

 


 

Lukáš Kaplan

Jednatel European Compensation Services s.r.o.

Lukáš Kaplan má na starosti vedení společnosti EUCS. Jeho hlavním úkolem je zajistit klientům EUCS přístup ke kvalitním právním službám spolupracujících advokátů, soudních znalců a dalších odborníků zaměřujících se na ochranu práv poškozených.
Lukáš Kaplan vystudoval v roce 2006 Právnickou fakultu UK a v roce 2011 získal jako jeden z prvních v České republice mezinárodní titul  €FA™ – €uropean Financial Advisor™. Lukáš Kaplan má praxi z advokátní kanceláře a více než 5 letou praxi jako nezávislý finanční konzultant. V roce 2012 působil na pozici likvidačního specialisty ve společnosti Partners. Od roku 2013 je jednatelem společnosti EUCS.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account