„Můj životní příběh je o velké honbě za bohatstvím, následným zklamáním i pádem na pomyslné dno a nakonec o cestě – o hledání sebe sama a svého životního poslání, díky kterému jsem dnes šťastný,“ uvedl na konferenci FINfest Michal Rückel.

Pochází z běžné rodiny a i přes velkou lásku a podporu rodičů byl jako malý chlapec často nešťastný z toho, když rodiče kupovali věci, na které měli peníze, místo těch, které by kolikrát chtěli. „Vytvářelo to ve mně určitý pocit zklamání, možná frustrace, která ale plynula ve velkou touhu, až posedlost, být v dospělosti hodně bohatý, abych si mohl kupovat vše, co budu v životě chtít. Myslel jsem si, že pak budu i šťastný,“ komentoval svou někdejší pomýlenost.

Mladý milionář

Do světa obchodu a byznysu ho přivedl bujarý studentský život na vysoké škole v Pardubicích. Oslovil ho přímý prodej, a to dokonce natolik, že i přes nelibost rodičů svoje studium předčasně ukončil. „Měl jsem pocit, že konečně začínám naplňovat svůj velký dětský sen. A to vydělávat peníze a stávat se bohatým. Byl jsem přesvědčený, že abych v dnešním světě něco znamenal, musím být materiálně úspěšný.“

Obchod ho opravdu bavil, což se relativně brzy projevilo na jeho prodejních výsledcích. „V poměrně mladém věku jsem vydělal desítky milionů korun, a mohl jsem si konečně mohl splnit všechno, po čem jsem toužil – včetně nákupu luxusních nemovitostí, drahých aut nebo značkových hodinek. Prostě všechno, o čem jsem jako dítě snil. Ale na můj pocit štěstí to paradoxně nemělo téměř žádný vliv. Ano, měl jsem krátkodobou radost z nových věcí, ale dlouhodobý pocit štěstí nepřišel,“ připustil své zklamání. Ani následná svatba a tři zdravé děti na jeho pocitu mnoho nezměnily.

„Neuměl jsem pojmenovat, co mi v životě chybí. A tak jsem z toho byl zmatený, až jsem přes týden spadl do života byznysem a o víkendu trávení času s rodinou. Jenomže děti byly malé a nedalo se toho s nimi moc dělat. Z pocitu nudy jsem začal vyhledávat různé akce, večírky, pitky, kterými jsem utíkal z reality. Opíjel jsem se do němoty a kdybych takto pokračoval dál, přišel bych o rodinu, o byznys a o zdraví,“ dodal.

Cesta k sobě

A tak začal hledat. Jak z toho ven. Jakým způsobem se v životě skutečně posunout. A objevil knížku Cesta k sobě od Roberta Zagoždžona. „Když jsem ji dočetl, byl jsem absolutně šťastný, protože řešila všechny moje problémy, s nimiž jsem se potýkal.“

Vždycky byl aktivní člověk, a tak vzal osud do svých rukou. Zorganizoval workshop autora a tento workshop konečně odstartoval v jeho životě pozitivní změny. „Pomocí určitých technik mně pomohl se na chvíli zastavit, zklidnit a podívat se do svého nitra, co v životě opravdu chci, po čem toužím a co je mým životním posláním. A byl to tak neuvěřitelně silný zážitek, že jsem od té doby začal vyhledávat další workshopy, učitele, kouče a pořádat další akce,“ konstatoval.

Po nějaké době přestal pít alkohol. Už ho nepotřeboval. Přestože býval milovníkem steaků, omezil konzumaci masa na minimum. „A to jenom proto, že už jsem věděl, co mně energii dává a co mi ji bere. Oblíbil jsem si běh a naučil jsem se být sám se sebou v tichu a klidu. V meditaci.“

A kdyby měl uvést jen jedinou věc, která by ostatním z jeho životního příběhu mohla něco pozitivního přinést? „Přál bych si, abyste se taky zkusili někdy zastavit z toho světového závodu za štěstím hnaným převážně touhou po bohatství a podívali se do vlastního nitra. Po čem v životě opravdu toužíte? V momentě, kdy objevíte sebe sama, váš život neuvěřitelně rozkvete. Budete se cítit šťastní, naplnění a peníze a úspěch přijdou následně. Život má vícero aspektů bohatství, než jenom to materiální.“

 

 


Michal Rückel

Podnikatel, investor a mentor

Michal podniká od svých dvaceti let. Ve svých 21 letech objevil svět financí a tři roky poté se stal dolarovým milionářem. Ve 32 letech i přesto, že byl úspěšný a měl vše, po čem toužil, začal ztrácet životní energii a došel k poznání, že život spojený pouze s hromaděním majetku ho nenaplňuje.

 

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account