Které akciové strategie jsou aktuálně vhodné? Na jaké dluhopisové investice se nyní vyplatí vsadit? Nastává znovuzrození fondů peněžního trhu? Jaké jsou alternativy? O všem podstatném v oblasti investičního poradenství budou mluvit leadeři investičního průmyslu.

Moderuje Marek Janšta!

FINfestToto je záznam z odborné konference FINfest Jaro 2023. FINfest je nejvýznamnější konferencí pro finanční profesionály. Akce se konala 2. května 2023 v Praze. Program pro 1.000 odborníků pokrývalo v pěti sálech 75 řečníků.

Záznam přednášky zde:

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts

Tomáš Jícha

Místopředseda představenstva TESLA investiční společnost a.s. a portfolio manažer fondu Realita

  • dlouholeté manažerské a konzultantské zkušenosti z oblasti oceňování nemovitostí, developmentu, správy portfolia nemovitostí i nemovitostních projektů, obchodu, propagace a marketingu
  • na trhu nemovitostí, jejich obchodování a financování od roku 1995
  • téměř 20 let v bankovní skupině Raiffeisenlandesbank Oberösterreich zodpovědný za posuzování, prověřování a oceňování realitních projektů financovaných a realizovaných v ČR
  • dva roky členem Komise pro nakládání s majetkem Rady města Plzně
  • od roku 2014 poradce realitních investorů a developerů v oblasti akvizic, financování a managementu projektů
  • od srpna 2022 místopředseda představenstva TESLA investiční společnost a.s. a portfolio manažer fondu Realita

Alexandr Sarnavský

Zakladatel a poradce fondu Triatleta

Do akcií investuje od roku 2007, ve finančních službách se pohybuje od roku 2013. Působil na pozici Seniorního privátního bankéře se zaměřením na Wealth management pro významné klienty Raiffeisenbank.

Od roku 2019 spravoval největší portfolio klientů fyzických osob co do objemu spravovaných prostředků v Raiffeisenbank. V roce 2022 založil fond Triatleta a je zároveň jeho investorem.

Marek Janšta

Obchodní ředitel ve společnosti KZ FINANCE

Marek patří k zakladatelům společnosti. Svého prvního klienta pro investici do podílových fondů si našel už před dvaceti lety. Inženýrský diplom získal na stavební fakultě VUT v Brně, kde ho zaujala zejména matematická statistika a tak se po roce 1989 rozhodl naplno věnovat tehdy vznikajícímu kapitálovému trhu. V 90.letech minulého století působil jako člen představenstva regionálního obchodníka s cennými papíry, stál tak prakticky u prvních krůčků pražské burzy. Později se začal specializovat na kolektivní investice. Je členem představenstva profesní organizace finančně-poradenských společností ČASF a vedoucím její sekce investic, z jejíž pozice připomínkuje již více jak deset let legislativu kapitálového trhu a veřejně publikuje v médiích.

V posledních letech se zabývá problematikou behaviorálních financí, tedy tím, jak emoce a iracionality ovlivňují chování investorů. Je jedním ze zakladatelů fondu kvalifikovaných investorů AMADEUS, který se jako fond fondů zaměřuje na zajímavé alternativní příležitosti na českém trhu. Ve volném čase se věnuje především cestování, ideální destinace jsou pro něj především ty bez provozen McDonalds (Bolívie, Nepál, Patagonie,horské oblasti Peru a Ekvádoru), v kondici se snaží udržovat jízdou na kole a hraním florbalu.

Petr Šimčák

Ředitel pro investice v Amundi Czech Republic

Petr Šimčák působí jako ředitel investic v Amundi Czech Republic a je autorem oblíbeného podcastu Investiční myšlenky.

Petr patří k předním odborníkům v oblasti investování a odpovědného investování, tzv. ESG. Absolvoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor Finanční podnikání a psychologie, absolvoval řadu prestižních vzdělávacích kurzů, v roce 2006 získal certifikát CFA (Charted Financial Analyst).

Jan Maňák

Ředitel obchodu pro ČR, Polsko a Slovensko v BNP Paribas Asset Management

Harcovník finančních trhů. Přes čtvrt století na finančních a kapitálových trzích. Krizi roku 1997 prošel jako dealer na peněžních a derivátových trzích (GiroCredit ČR a Erstebank ČR), následně se 6 let staral o Treasury potřeby velkých českých společností aby 2 roky řídil nabídku investičních produktů České spořitelny. Od léta 2008 buduje značku BNP Paribas Asset Management a jejích fondů mezi českou a slovenskou investiční veřejností. Honzovi přímí klienti jsou privátní bankéři, brokeři, instituce, správci fondů. Nepřímo každý, kdo se někdy zajímal o investice.

  • Osobní motto: Žádné motto nemám a přesto jsem šťastný 🙂

Jan Macek

Investiční specialista ve společnosti Conseq

Vystudoval obor finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Investování a kapitálovému trhu se věnuje od studií, naplno profesně pak od roku 2011. Působil jako produktový manažer finančně poradenské společnosti Swiss Life Select, následně jako investiční specialista Conseq Investment Management. Pohybuje se zejména v oblasti retailové distribuce investičních nástrojů. Je předsedou investičního výboru fondu Best Solution Funds SICAV.

 Fotogalerie0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account