Jaké jsou zásadní změny na trhu? Jak komunikovat změny s klienty? Mají se klienti připravit na zvýšenou volatilitu trhů? Poradce vs. robot – spolupráce, nebo souboj?

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts

FINfestToto je záznam z odborné konference FINfest Podzim 2022. Společně s akcí REALITYfest jde o nejvýznamnější konferenční festival pro finanční a realitní profesionály. Akce se konala 3. října 2022 v Praze. Program pro více než 1.300 odborníků pokrývalo v sedmi sálech přes 100 řečníků.

 

Roman Chlupatý

Partner a globální stratég investičně-poradenské společnosti Save & Capital
Specialista na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů. Žil, studoval a pracoval mimo jiné v Londýně, Torontu a Berlíně. Je autorem šesti knih o (politické) ekonomii, které vyšly v sedmi jazycích, včetně Mandarínštiny. Zároveň je duchovním otcem projektu investiční gramotnosti ABCD investora.

Petra Štěpánková

Majitelka firmy Melior Invest, Investiční specialistka
Jsem majitelkou a investičním poradcem ve společnosti Melior Invest, s.r.o. Radím našim klientům, jak bezpečně investovat do největších firem na světě a zhodnocovat tak jejich finanční rezervy. Dlouhodobě, transparentně a lidsky. Je pro mě důležité, aby investování už pro klienty nebylo další „španělskou vesnicí“.

Investujeme do firem jejichž výrobky používají denně lidé na celém světě. Do kvalitních značek s historií. Zároveň kladu důraz na společenskou odpovědnost a ekonomickou udržitelnost společností, do kterých plynou naše peníze.

Ve financích pracuji od roku 2008. Mé začátky v oblasti finančního poradenství mi daly všeobecný praktický přehled o fungování celého finančního trhu. Stále jsem ale cítila, že se chci specializovat. Péče o finanční rezervy mi v investicích z pohledu dlouhodobosti a strategie dala dokonalý smysl. Nyní se starám o zajímavé klienty a společně vytváříme rezervy, které jsou víc než jen financemi – jsou cestou ke svobodě, možností volby. Jsem vděčná za to, že mohu dělat práci, která mě naplňuje, a navíc klientům pomáhá plnit jejich sny. Mimo svůj pracovní život se cítím skvěle na tenisovém kurtu, v přírodě a ve společnosti lidí, kteří mají co říct. Jsem motorkářka, milovnice zvířat, cestování a werichovsko-svěrákovského humoru.

Patrik Novotný

Head of Asset management a poradce představenstva ve společnosti Colosseum
V oblasti kapitálových trhů působí více než 8 let, kdy začínal jako trader futures derivátů a později se v rámci obchodování posunul na pole kvantitativních modelů a systematického algoritmického obchodování, kde vedl vývoj obchodních modelů a strategií při správě kapitálu soukromých investorů. S těmito systematickými modely obchodoval na hlavních světových burzách. V rámci Colossea působí jako poradce představenstva a od roku 2020 v oddělení asset managementu, které od roku 2022 vede. Ve společnosti se zabývá novými investičními příležitostmi. Patrik je tvůrcem investičního programu ivy.

František Michalovích

Head of Sales ve společnosti ARTS Asset Management GmbH, member of C-QUADRAT Investment Group
František Michalovích studoval Management, Marketingovou a mediální komunikaci, behaviorální marketing v Bratislavě a začínal jako zprostředkovatel ve financích po střední škole. Prošel si MLM byznysem, interními i externími sítěmi na více pozicích od obchodu po management. Investicím se věnuje více než 10 let, ve společnosti ARTS Asset Management působí od roku 2018 jako Head of Sales.

Jan Zendulka

Obchodní ředitel pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Moventum
Zkušenosti v oblasti obchodu získával Jan Zendulka od roku 2006 v Londýně jako konzultant u společnosti L&C LLP. Po návratu do České republiky v roce 2010 pracoval ve společnosti Real Treuhand Real Estate and Development, podniku banky Raiffeisenbank, než v roce 2013 u VH Investments převzal jako specialista na investice zodpovědnost za portfolio klientů. V roce 2015 založil Jan Zendulka podnik Just Invest, v němž byl zodpovědný za strategický management. „Mým hlavním úkolem je  Moventum přiblížit poradcům v Česku a na Slovensku. Obzvláště představení četných výhod, které Moventum poradcům nabízí, i aktivní podporu při startu a během spolupráce“, říká Jan Zendulka.

Jan Maňák

Ředitel obchodu pro ČR, Polsko a Slovensko v BNP Paribas Asset Management
Harcovník finančních trhů. Krizi roku 1997 prošel jako dealer na peněžních a derivátových trzích (GiroCredit ČR a Erstebank ČR), následně se 6 let staral o Treasury potřeby velkých českých společností aby se 2 roky staral o nabídku investičních produktů České spořitelny. Od léta 2008 nabízí investiční produkty BNP Paribas Asset Management českým a slovenským klientům. Poradci a klienti fondy znají pod jmény Parvest, BNP Paribas L1, BNP Paribas Plan a další. Honzovi přímí klienti jsou privátní bankéři, brokeři, instituce, správci fondů. Nepřímo každý, kdo se někdy zajímal o investice.
  • Osobní motto: I po osmnácti letech na trzích se stále učím… kromě číslovky ani po 5 letech nemusím na tomto mottu nic měnit 🙂

 Fotogalerie0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account