Navazujeme na superúspěšné Debaty a Souboje hvězdných ekonomů z minulých FINfestů. Dva ekonomové mají tři různé názory. Co teprve, když se jich sejde pět? Ve finále je nejdůležitější to, že si svůj názor budete moci nakonec vytvořit vy! Panelová diskuse opět skvěle pokryje vývoj kapitálových trhů a ekonomiky.

Diskusi moderuje Vladimír Bezděk!

FINfestToto je záznam z odborné konference FINfest Jaro 2023. FINfest je nejvýznamnější konferencí pro finanční profesionály. Akce se konala 2. května 2023 v Praze. Program pro 1.00 odborníků pokrývalo v pěti sálech 75 řečníků.

Vladimír Pikora

Hlavní ekonom Comfort Finance Group

Makroekonom, analytik finančních trhů a publicista. Vystudoval VŠE, kde získal doktorát. Nejprve působil jako hlavní ekonom Volksbank CZ, následně spoluzaložil analytický dům Next Finance, aby později založil Pikora Invest. Aktuálně působí na pozici hlavního ekonoma Comfort Finance Group. Je autorem řady knih s ekonomickou tématikou a víc než tisíce článků do médií. Řadu let pravidelně přispívá komentáři na webu časopisu Reflex.

Petr Zajíc

Senior Portfolio Manager v Amundi Asset Management Czech Republic

Petr je Senior Portfolio Manager a zástupce CIO v Amundi Asset Management Czech Republic, kde je vedle správce 9 portfolií české rodiny fondů také investičním poradcem pro akciová portfolia rakouských a rumunských fondů se zaměřením na střední a východní Evropu.

Od roku 2009 do roku 2018 působil ve Vídni, kde se soustředil na Emerging Europe Equities a spravoval různá maloobchodní a institucionální regionální portfolia v hodnotě téměř 280 milionů EUR. Před svým přemístěním do Rakouska pracoval Petr jako CIO společnosti Pioneer Investments Česká republika a byl členem představenstva pražského provozu. Před svým nástupem do společnosti Pioneer Investments v roce 2002 strávil 8 let ve společnostech Conseq Finance, Patria Finance a ČSOB – předních českých makléřských společnostech, a to především jako vedoucí oddělení prodeje a obchodování s akciemi. V roce 1994 splnil Petr makléřské zkoušky a získal licence od Ministerstva financí ČR.

Dominik Stroukal

Hlavní ekonom Platební instituce Roger

Dominik Stroukal se přednáší na Metropolitní univerzitě Praha, v minulosti byl hlavním ekonomem Platební instituce Roger a předtím dlouhodobě působil jako hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a banky CREDITAS. Je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Je autorem několika knih a slyšet ho můžete v podcastu Ve vatě. V minulosti provázel pořadem Kdo to platí? na MALL.TV.

Vladimír Bezděk

Ekonom a odborník na důchodovou reformu

Zastává funkci předsedy představenstva v investiční společnosti AVANT, dříve působil jako generální ředitel Generali Slovensko i Pojišťovny ČSOB a byl členem vládní odborné skupiny NERV. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a University of Manchester ve Velké Británii a po studiích pracoval v Institutu ekonomie ČNB. Později se stal analytikem fiskální politiky a poradcem bankovní rady. Byl předsedou dvou poradních expertních sborů k reformě důchodového systému známých jako Bezděkovy komise.

Lukáš Kovanda

Hlavní ekonom, Trinity Bank

Lukáš se při komentování ekonomické situace v Česku objevuje i ve světových médiích, ať už jde o agenturu AP, list Wall Street Journal, nebo německou veřejnoprávní televizi ARD. Věnuje se také akademické práci a odbornému publikování. Přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE, je členem grémia České bankovní asociace a má na svém kontě vedle odborných publikací také několik knih s ekonomickou tematikou pro širokou veřejnost. Patří mezi popularizátory bitcoinu a kryptoměn.

 Fotogalerie

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account