3 otázky na Lucii Jiráskovou, ředitelku odboru Externí sítě Hypoteční banky. Otázka č. 1: jak bude letos vypadat hypoteční trh? Otázka č. 2: jaká je role externích obchodních partnerů?  Otázka č.3: jak vypadá v praxi spolupráce s externími partnery? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, čtěte dál…

Jak bude letos vypadat hypoteční trh? Můžeme čekat růst?

Předpovídat už nyní, jak se bude vyvíjet trh, by bylo jako věštit z křišťálové koule. Na českém trhu existuje studie společností Deloitte a Hyposervis, která je k budoucnosti hypotečního trhu relativně optimistická.Trh s residenčním bydlením se dle ní již stabilizoval, ceny nemovitostí se ustálily a lidé, které svým výzkumem oslovila, považují rok 2010 za rok vhodný pro koupi nemovitosti. Uvidíme, jak se tyto prognózy naplní. Myslím si, že to hlavní, co může trh oživit, je chuť lidí vlastnit a kupovat své bydlení. Je pravda, že většina z nás pro své vlastní bydlení nejprve hledá tu správnou nemovitost a až když ji najdou, volí způsob financování.

Jaká je role externích partnerů při prodeji hypoték?

Spolupráce Hypoteční banky s externími obchodními partnery je jedním z pilířů, na kterých stojí současný úspěch Hypoteční banky na trhu. Tato skupina obchodníků se značně podílí na výsledcích naší produkce. Protože jsme si toho vědomi, snažíme se všem dávat nejen informace, ale i veškerou podporu. Je proto pro nás důležité s makléři budovat vztah. A vidíme, že se to vyplácí. Makléř, který má dostatečné množství informací a podporu od „své“ pobočky, nebo „své“ kontaktní osoby v bance, také rád klientovi doporučí obchod právě zde.

Makléři tak pro banku znamenají zprostředkování vztahu s klientem. Poradci na svých schůzkách předávají klientovi informace o podmínkách i procesu sjednání hypotečního úvěru. Společně s ním pak také připravují dokumentaci k předání do banky, která je pro přípravu úvěrové smlouvy nezbytná. Zdrojem obchodů pro poradce jsou jejich kontakty z jednání s klienty při zajišťování komplexního finančního poradenství či uspokojení potřeb klientů z jejich stávajícího kmene.

Dobrý makléř, který přináší zajímavé obchodní případy, může jistě pomáhat při prodeji hypotečních úvěrů. A pokud má vše potřebné, tak pomáhá i k nastavení dobrých vztahů mezi bankou a klientem. Myslím, že výsledky Hypoteční banky a třetinový podíl na trhu v objemu nových hypotečních úvěrů jsou toho důkazem.

Jak vypadá tato spolupráce v praxi?

Spolupráce s naší bankou je organizována prostřednictvím 13 regionálních a 13 místních poboček v rámci celé ČR. Zde jsou naše týmy specialistů, kteří zpracovávají hypoteční úvěry. Kolegové jsou připraveni poskytovat podporu jednotlivým poradcům při kompletaci podkladů k danému úvěrovému případu. Na pobočce pak také probíhá podpis úvěrové dokumentace klientem. Standardně takové vyřízení úvěru od okamžiku předání kompletní podkladů do podpisu úvěrové smlouvy trvá několik málo pracovních dnů. Do týdne pak může klient začít svůj úvěr čerpat.

Spolupráce mezi našimi pobočkami a externími partnery je dále podporována i na centrální úrovni. V Hypoteční bance se celý jeden tým věnuje spolupráci s externími partnery. V praxi to znamená, že na centrále banky je pro prodejce kontaktem account manager. Ten má na starosti jak nastavení obchodních podmínek, výplatu i reklamace provizí, organizaci školení apod., tak i zajištění podpory regionálních vazeb pro to, aby vše hladce běželo.

Pro metodickou podporu makléřů při vyřizování jednotlivých úvěrů máme kromě možnosti komunikace s našimi specialisty na pobočkách připravenou telefonickou i e-mailovou službu help desku. Ta je k dispozici ve všech pracovních dnech. Je určena pro to, aby si zde mohli jednotliví poradci projednat všechny nejasné záležitosti v metodice hypotečního úvěru. Veškeré potřebné informace, kalkulace, tiskopisy mají makléři spolupracující s  bankou k dispozici na informačním portálu banky určeném jen pro externí zprostředkovatele.

To, že takové podmínky přinášejí své ovoce a spokojenost na obou stranách, nejlépe dokazují výsledky. Protože v Hypoteční bance jsme specialisté, věřím, že i naši partneři vnímají naši vzájemnou spolupráci jako profesionální a na rozhodně vyšší než standardní úrovni.

Rozhovor byl publikován na webu oPojištení.cz

Jaký je váš pohled na spolupráci s bankami v oblasti hypotečních úvěrů? Kterou banku můžete kolegům doporučit a proč?

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account