Americká investiční hypotéka je unikátní produkt, který může významně usnadnit investování do nemovitostí i klientům, kteří na normální hypoteční úvěr nemají šanci dosáhnout. Je to také první produkt svého druhu, u něhož lidé neplatí žádné měsíční splátky a jistinu úvěru splácejí společně s přirostlým úrokem až na konci smluvního období jedinou splátkou.

Bez ověřování příjmů si je možné půjčit až 30 miliónů korun na dva roky až pět let. Úvěr lze využít výhradně k nákupu rezidenční nemovitosti, tedy bytu či rodinného domu, případně stavebního pozemku.

„Produkt ocení například klienti z řad OSVČ, jejichž daňová přiznání jsou optimalizována, případně lidé, kteří pracují ve své společnosti s ručením omezeným, ale nevyplácejí si mzdu. Dále pak také klienti, jenž jsou sice zaměstnáni, nicméně jim ještě neskončila zkušební doba, anebo jsou naopak ve výpovědní lhůtě a běžné potvrzení příjmů tak nejsou schopni prokázat,“ vysvětluje ředitel pro depozitní obchod a marketing NEY spořitelního družstva Petr Vondráček.

Při využití americké investiční hypotéky k nákupu domu či bytu slouží jako zástava přímo kupovaná nemovitost. Ta je na konci smluvního období buď prodána a ze zisku se splácí úvěr, nebo může klient AIH vyplatit z jiných zdrojů, jejichž původ však musí být schopen prokázat. Na úvěr tak dosáhnou i starší klienti, kteří by v bance nesplnili vstupní či výstupní věk, či lidé, kteří podnikají krátce a nemohou se prokázat daňovým přiznáním.

„Přinášíme na trh jedinečný produkt, který je jednoduchý pro makléře i klienty a vyplní prostor na úvěrovém trhu. Otevírá možnost investovat i skupině klientů, kteří byli dosud dost omezeni právě prokazováním příjmů ze zaměstnání. Samozřejmě ovšem řešíme, zda je klient ekonomicky stabilní, zda na sebe nemá uvalené exekuce či jiné problémy,“ říká Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Americká investiční hypotéka pomáhá zafinancovat například rychlý výhodný nákup při poklesu ceny na trhu nebo řeší situaci, kdy klient sice má nějaké své vlastní zdroje, ale není schopen uhradit celou kupní cenu. Prostřednictvím úvěru lze řešit financování až 70 % ceny nemovitosti.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account