Air Bank vykázala v pololetí čistý zisk 783 milionů korun, což je meziroční nárůst o jedno procento. Počet klientů se zvýšil o 108 000 na zhruba 828 000. Ostatním bankám kvůli dopadům pandemie vesměs zisky klesaly.

„Do našich výsledků se promítlo především výrazné snížení úrokových sazeb České národní banky, na které jsme reagovali jak úpravou naší vlastní nabídky, tak i úsporami provozních nákladů. Pozitivně jsme naopak zúročili naše dlouhodobé investice do digitálních kanálů, které klientům umožnily vyřizovat drtivou většinu požadavků online z bezpečí jejich domovů,“ uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Počet běžných účtů banky se zvýšil o 17 procent na zhruba 943 000. Také počet spořicích účtů vzrostl, o 15 procent na zhruba 530 000. Objem vkladů klientů meziročně vzrostl o desetinu na 115,6 miliardy korun. Objem úvěrů bance stoupl o 23 procent na 58,6 miliardy korun.

Čisté výnosy banky očištěné o úvěrové ztráty meziročně poklesly o jedno procento na 1,72 miliardy korun, zároveň ale bance také klesly správní a režijní náklady o tři procenta na 755 milionů korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 12 procent na 129,8 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o čtvrtinu na 10,6 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account