Na české burze RM-SYSTÉM dochází opět k rozšíření nabídky obchodovatelných emisí o akcie české vývojářské společnosti eMan se zahájením obchodování 4. září 2020. Společnost eMan úspěšně dokončila úpis vlastních akcií na trhu START Burzy cenných papírů Praha dne 31. srpna 2020, od investorů získala 46,6 mil. Kč za 914 tisíc nových akcií.

Odnesla si tak druhou nejvyšší částku v historii segmentu START, kdy takřka dvě třetiny objednávek byly od klientů Fio banky.

Na trhu START je možné s akciemi eMan obchodovat od 4. září 2020 jednou denně v rámci aukce probíhající od 9:00 do 12:30. Obchodování na trhu START probíhá v tzv. lotech, tedy minimálních zobchodovatelných jednotkách. Velikost lotu byla u akcií eMan určena na 500 ks.

Obchodování akcií eMan na burze RM-SYSTÉM oproti tomu nebude nijak omezeno, obchodovat s nimi tak bude možné během celého obchodního dne od 9:00 do 17:00 v libovolném objemu.

Větším investorům tak obchodování akcií eMan na RM-SYSTÉMu umožní plynule pracovat se svou pozicí, těm menším pak do akcií společnosti investovat. Emisi bude možné obchodovat také                  v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, klienti tak za nákup akcií na burze RM-SYSTÉM zaplatí oproti BCPP méně.

Zdroj: Fio banka

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account