Partners index akciových fondů dosáhl za červen 2,3 %. Dluhopisové fondy v červnu poklesly, a Partners index dluhopisových fondů tak činil -0,1 %. Smíšeným fondům se dařilo a na cestě vzhůru dosáhly díky růstu akcií 0,9 %.

Hlavním tématem, které hýbalo v červnu finančními trhy, byl přístup centrálních bank ke zvyšující se inflaci. Většina se pak přiklonila k názoru, že růst inflace je pouze dočasný, a tak nikoho nevyplašila zpráva o 5% inflaci v USA. Tato benevolence centrálních bank a klesající počty nakažených lidí povzbudily akciové trhy a ceny akcií se vesměs vydaly výše.

Partners index akciových trhů v červnu dosáhl 2,3 %

Průměrná výkonnost korunových globálně diverzifikovaných akciových fondů nabízených v České republice dosáhla v červnu nadstandardních 2,3 %. Meziročně klienti dosáhli na zhodnocení 29,4 %. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červen. „Meziměsíční růst o 2,3 % je skvělý výsledek, který táhly především technologické tituly známé pod zkratkou FANG,“ dodává investiční stratég Partners Martin Mašát.

Naopak růst inflace v České republice aktivoval Českou národní banku, která zvýšila o čtvrt procenta základní sazbu na úroveň 0,5 %. „Hlavní centrální banky prozatím na inflaci reagovaly vlažně, což pomohlo akciím, ale i dluhopisům. Učebnicově a v souladu s očekáváním trhů zareagovala Česká národní banka, která se jako jedna z prvních nebála na inflaci reagovat,“ upřesňuje Mašát.

Partners indexy akciových fondů

Výkonnosti skupin fondů

  1. Partners - 1PIF-AK – fondy investující do akcií vyspělých zemí
  2. PIF-SPEC – fondy investující do nerozvinutých zemí a další speciální strategie (okrajové trhy, jednotlivé sektory apod.)

 

Partners index dluhopisových fondů poklesl na -0,1 %

Konzervativní investoři spořící v dluhopisových fondech zažili měsíc, kdy se ceny dluhopisových fondů takřka nezměnily. Průměrná výkonnost dluhopisových fondů byla v červnu -0,1 % a meziročně to je -0,7 %.

Fondy rizikových dluhopisů se díky utahování rizikových prémií udržely v červnu na původních hodnotách. Meziročně přidaly +9,0 % díky propadu cen těchto dluhopisů na počátku loňského roku.

Partners indexy dluhopisových fondů

Výkonnosti skupin fondů

  1. Partners - 2PIF-DLUH – fondy se státními a kvalitními korporátními dluhopisy
  2. PIF-HY – fondy s investicemi do rizikových a spekulativních dluhopisů

Smíšené fondy rostly na 0,9 %

Smíšené fondy dosáhly v červnu, hlavně díky kladnému příspěvku akciových pozic, na průměrnou výkonnost 0,9 % a meziročně jsou výše o 11,6 %.

Partners index smíšených fondů

Výkonnosti skupin fondů

Partners - 30 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account