Pojišťovací makléřská společnost Aon a konkurenční podnik Willis Towers Watson zrušily dohodu o fúzi. Ta se měla uskutečnit výměnou akcií v hodnotě téměř 30 miliard dolarů (asi 653 miliard Kč). Největší pojišťovací makléř na světě tak nevznikne, a to kvůli námitkám amerického ministerstva spravedlnosti.

To se obávalo, že spojení povede k vyšším cenám a omezí inovaci. Britské firmy, které jsou registrovány v Irsku, to dnes uvedly ve společné tiskové zprávě.

Aon je druhý a Willis pátý největší soukromý komerční pojišťovací makléř ve Spojených státech. Americké ministerstvo spravedlnosti dohodu zkoumalo déle než rok. V červnu se věc rozhodlo řešit soudně.

“S americkým ministerstvem spravedlnosti jsme se dostali do slepé uličky,” uvedl dnes generální ředitel Aonu Greg Case. Jeho společnost zaplatí firmě Willis Towers Watson smluvní poplatek miliardu dolarů (21,8 miliardy Kč) za ukončení rozhovorů o fúzi.

Obě firmy jsou nyní celosvětově druhým a třetím největším hráčem na trhu. Spojením by bývaly mohly překonat současnou jedničku Marsch & McLennan. Dohodu o fúzi oznámily loni v březnu, Aon ji chtěl Willisu nabídnout už o rok dříve.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account