Až 67 % pražských řidičů by mohlo dle zjištění aplikace Patron GO za autopojištění platit méně. Téměř 757 milionů ročně by ušetřili na povinném ručení a havarijním pojištění. Velké pojišťovny využívají neznalosti majitelů aut a v průměru obírají každého plátce o 1255 Kč ročně. Celkově je tak pro 603 tisíc aut v Praze pojistka dražší než je nutné.

„Patron GO je na trhu už tři čtvrtě roku. Od té doby pomohl řidičům detekovat celkem 1833 virů na havarijním pojištění a povinném ručení. Tedy předražených plateb za služby, ke kterým navrhl výhodnější ekvivalent,“ říká Lukáš Vršecký, jeden ze zakladatelů projektu.

V Praze jsou pojistky aut drahé, platí se totiž často i příplatek za trvalé bydliště ve velkém městě. Data od dubna do listopadu 2021 ukazují, že z ceny havarijního pojištění dokáže aplikace svému uživateli průměrně ušetřit 16 % z původní ceny. Z povinného ručení potom finanční antivir dokáže najít nabídku průměrně o 10 % levnější. Lidé tak v průměru platí i o 1 255 Kč ročně více, než je nutné. (Zdroj: kradakov.cz)

Pomocí unikátního algoritmu se identifikují předražené transakce. Nalezené platby pak systém označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní. Patron GO garantuje, že dokáže najít pojištění, které je svým rozsahem stejné, ale levnější, než to stávající nebo je lepší, ale stojí stejně, či dokonce méně. Až 95 % všech virů lze vyléčit a uživatel přitom vše vyřeší on-line ve svém mobilu.

„Dnes už si nikdo sám neopravuje auto, protože tomu prostě nerozumí. S financemi je to stejné. Jsou složité a nepřehledné. Aplikace Patron GO konečně lidem dává mocný nástroj. Během pár vteřin zjistí, za co jde platit méně. Snadné a díky šifrování dat také naprosto bezpečné,“ dodává Lukáš Vršecký, který, spolu s Jiřím Patákem, za projektem stojí.

 

Zdroj: Patron GO0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account