Britské bance HSBC loni i kvůli pandemii klesl zisk před zdaněním o 34 procent na 8,8 miliardy dolarů (188 miliard Kč). Banka se chce více zaměřit na Asii a obnoví výplatu dividend. Dlouhodobě plánuje kvůli úsporným opatřením celosvětově snížit své kancelářské prostory téměř na polovinu.

“Plánujeme se soustředit na oblasti, ve kterých jsme nejsilnější, a investovat do nich,” řekl podle listu The Wall Street Journal generální ředitel Noel Quinn.

HSBC se tak hodlá stát lídrem v oblasti služeb bohatým asijským zákazníkům. Zaměří se také na retailové bankovnictví v Hongkongu a v Británii, na přeshraniční obchod a zprostředkovávání obchodu a kapitálových toků do Asie a přes Asii. V regionu, kde největší evropská banka už nyní vytváří většinu svých příjmů, se chystá investovat zhruba šest miliard dolarů.

Zisk se bance loni sice snížil více než o třetinu, byl však mírně lepší, než očekávali analytici. Díky zmírnění nařízení britských regulačních orgánů vyplatí HSBC dividendu 0,15 dolaru na akcii.

Už loni HSBC uvedla, že zruší asi 15 procent z tehdejších 235.000 pracovních míst. Nyní už pro HSBC pracuje něco přes 226 000 lidí. Méně se soustředí i na americké a evropské zákazníky. V USA, kde má 150 poboček, jich už loni 80 zavřela.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account