Americký finanční ústav Bank of America v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 113,5 procenta na 7,56 miliardy dolarů (164,1 miliardy Kč). Banka si uvolnila rezervu 2,72 miliardy dolarů, kterou si dala stranou na sanaci úvěrů nesplácených kvůli dopadům pandemie. S ohledem na rychlost očkování ale sází na svižné ekonomické oživení.

Bank of America je druhou největší bankou v USA podle objemu aktiv. Z rozpuštění rezerv na špatné úvěry těžila i Citigroup, která čistý zisk ztrojnásobila.

Hospodářské výsledky překonaly očekávání analytiků. Čtvrtletní zisk na akcii činí 86 centů, zatímco analytici podle společnosti Refinitiv v průměru odhadovali, že dosáhne 66 centů. Loni za stejné období to bylo 40 centů na akcii.

Bank of America uvedla, že divizi bankovnictví zaměřené na drobné spotřebitele klesly za uplynulé čtvrtletí tržby o dvanáct procent na 8,1 miliardy dolarů. Za pandemie si lidé brali méně půjček a více šetřili, zatímco větší společnosti ohledně financí spoléhaly spíše na kapitálové trhy než na banky.

Z rozpuštění miliardových rezerv na ztráty ze špatných úvěrů z doby pandemie, které nakonec nebyly potřeba díky velkorysé politice americké centrální banky (Fed) a vlády, těžila i třetí největší americká banka Citigroup. Ta dnes uvedla, že v prvním kvartálu meziročně více než ztrojnásobila čistý zisk na 7,9 miliardy dolarů.

Zisk na akcii činí 3,62 dolaru. Analytici podle společnosti Refinitiv v průměru odhadovali, že zisk dosáhne 2,60 dolaru na akcii.

Dařilo se obchodům s akciemi, celkové výnosy ale klesly o sedm procent na 19,3 miliardy dolarů. V oblasti privátního bankovnictví Citigroup dál pociťovala negativní dopady nízkých úrokových sazeb a potýkala se s nižším obratem na kreditních kartách.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account