Americká banka JPMorgan Chase & Co se dohodla, že zaplatí na pokutách 920 milionů dolarů (zhruba 21 miliard Kč), aby urovnala obvinění z manipulací na trzích s drahými kovy a vládními dluhopisy. Oznámily to dnes americké úřady.

Obchodníci banky podle dohody o urovnání v letech 2009 až 2016 na zmíněných trzích podávali objednávky, které ve skutečnosti neměli v úmyslu realizovat. Vyvolávali tak falešné zdání zájmu o prodej či nákup, což ovlivňovalo ceny, napsala agentura Reuters.

“Pokusy o manipulaci s našimi trhy nebudeme tolerovat,” uvedla dnes americká Komise pro termínové obchodování s komoditami (CFTC). Banka JPMorgan v rámci dohody o urovnání pochybení přiznala.

Manažer banky Daniel Pinto uvedl, že praktiky jednotlivců popisované v dohodě jsou nepřijatelné a že tito jednotlivci již v JPMorgan nepůsobí. Upozornil, že banka výrazně investovala do zlepšení interních pravidel, systémů kontroly a programů pro školení zaměstnanců.

JPMorgan je podle aktiv největší bankou ve Spojených státech. Její čistý zisk se v letošním druhém čtvrtletí propadl o více než polovinu na 4,7 miliardy dolarů z 9,65 miliardy dolarů před rokem. Koronavirová krize totiž zasáhla úvěrové aktivity podniku a přinutila ho vytvořit si finanční rezervy pro případ vlny platebních neschopností.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account