Největší polská banka PKO Bank Polski zvažuje, že podá nabídku na odkup mBank – polské divize druhé největší německé banky Commerzbank. Dnes to podle agentury Reuters řekl šéf PKO BP Zbigniew Jagiełło. Polská mBank působí také v České republice.

Commerzbank vlastní v mBank podíl 69,3 procenta. Formálně chce proces prodeje zahájit až v příštích měsících, ale už nyní testuje případné zájemce. Prodejem většinového podílu hodlá německá banka získat finanční prostředky, které umožní rychlejší realizaci nové strategie a souvisejících investic.

“Pokud bude mBank formálně nabídnuta k prodeji, pak je povinností PKO BP tato aktiva zanalyzovat,” řekl Jagiełło agentuře Reuters. PKO je vlastněna státem. “Přirozeně se na to podíváme, i když podívat se neznamená automaticky přání kupovat,” dodal.

Hodnota mBank se nyní na varšavské burze pohybuje kolem 14 miliard zlotých (83,7 miliardy Kč). Polská mBank loni dosáhla tržeb 1,1 miliardy eur (28 miliard Kč), zisk před zdaněním pak činil 346 milionů eur.

V České republice zahájila mBank provoz na podzim 2007. Loni banka v ČR zvýšila provozní zisk na 446 milionů Kč z předloňských 220 milionů korun. Počet klientů se zvýšil asi o 10.000 na 660.000.

Zdroj: ČTK

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account