K návrhu poslance Patrika Nachera na zrušení daňových úlev pro produkty životního pojištění včera vydala vláda ČR na svém jednání neutrální stanovisko. Za pojistný trh se k této problematice vyjádřil Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

„Návrh zákona pana poslance Nachera jde zcela proti koncepci rozvoje kapitálových trhů a daňových podpor tak, jak ji samo ministerstvo financí připravilo k předložení do vlády,“ uvedl Matoušek a dodal, že produkty životního pojištění jsou jednou z forem potřebného zajištění na stáří a na výdaje spojené s nemocemi a úrazy.

„Stále věříme, že takový odpovědný přístup občanů je v zájmu státu a udržitelnosti jeho sociálních výdajů a že by stát měl zachovat rovné podmínky pro všechny produkty zabezpečení na stáří a nediskriminovat životní pojištění vůči produktům jako jsou produkty penzijního připojištění,  doplňkového penzijního spoření nebo produkty stavebního spoření,“ konstatoval dále.  „Životní pojištění se stalo za poslední dekádu jedním z nejpřísněji regulovaných produktů z pohledu jeho podmínek, informací pro klienty a způsobu prodeje, a proto rozhodně nelze souhlasit, že se jedná o již nefunkční neaktuální produkt.“

Zdroj: ČAP0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account