Finanční antivirus Patron GO, který hlídá finanční zdraví rodinných rozpočtů, si do svých mobilů naistalovalo již 1500 uživatelů. Přestože je aplikace na trhu jen dva týdny, zkontrolovala už 150 tisíc plateb a našla přes 1 000 virů.

Jejich vyléčení by majitelům účtů přineslo více než 5,2 milionů Kč. Nejvíce předražené platby v oblasti osobních půjček identifikoval Patron u České spořitelny, v případě mobilních tarifů pak u operátora O2.

Aplikace Patron GO po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. V první fázi se zaměřuje na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem její autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy. Čeští tvůrci Jiří Paták a Lukáš Vršecký podle svých slov přináší na trh úplně novou úroveň správy rodinných financí. Staví na znalosti trhu, byznysových dat a pokročilém transakčním mapování.

„Máme již 1 500 aktivních uživatelů, tedy dostatečné množství dat, abychom mohli dělat relevantní závěry,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO, a dodává: „K dnešnímu dni jsme analyzovali stovky mobilních paušálů. Jako nejvíce předražené vycházejí dle zjištění Patrona tarify za neomezené volání a data od operátora O2. Jejich průměrná cena je 1 131 Kč měsíčně. Ovšem cena dosažitelná na trhu za stejnou službu je menší než 700 Kč měsíčně.“

„Zaměřili jsme se i na osobní půjčky. Ty od České spořitelny mají dle zjištění Patrona průměrnou splátku 6 378 Kč. Na trhu lze ale sjednat podstatně výhodnější úvěry,“ dodává Jiří Paták, spoluzakladatel projektu finančního antiviru Patron GO.

Jak Patron GO funguje?

Na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

Pokud bude uživatel aplikace chtít viry odstranit, u jednodušších služeb mu stačí pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, je pak majitel účtu propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou, a přitom levnější službu, než je ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale svým rozsahem bude ještě výhodnější.

 

Zdroj: Patron GO

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account