Počet zdravotníků nakažených koronavirem prudce roste. Podle statistik České lékařské komory se za poslední týden počet aktuálně nemocných lékařů zvýšil o 153, zdravotních sester o 273 a ostatních zdravotníků o 214. Celkem je tak nakažených už téměř 1 700 zdravotníků.

Oproti minulému měsíci tak počet nakažených lékařů, sester či sanitářů stoupl stonásobně. Česká lékařská komora na situaci reaguje mimo jiné tak, že zdravotníkům doporučuje uzavřít životní pojištění na smrt s Covidem-19. To pro všechen zdravotnický personál právě pod záštitou ČLK připravilo online životní pojištění Mutumutu. Pojištění je zdarma a bez dalších podmínek.

Pojištění samozřejmě kryje také situaci, kdy k nákaze koronovirem nedojde přímo ve zdravotnickém zařízení. Zdravotníci jsou stejně jako kdokoli jiný vystaveni riziku nákazy kdekoli a kdykoli, nejen v práci.

Pojištění je určeno nejen všem zdravotníkům, ale také pomocnému personálu nemocnic a zdravotnických zařízení. Jeho trvání je tři měsíce s dalším dvouměsíčním krytím, pokud by se pojištěný koronavirem nakazil těsně před koncem pojištění. Krytí je jeden milion korun v případě smrti s Covidem-19. Pojištění si zdravotníci mohou sjednat jednoduše online přes webovou stránku Mutumutu během několika minut.

Zdroj: Mutumutu0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account