Jak ranní německá, tak odpolední evropská spotřebitelská důvěra odhalí, že opětovně se šířící pandemie a zavádění vládních restriktivních opatření začínají mít na spotřebitele negativní dopad a jejich nálada se tak zřejmě zhorší. Pravidelné týdenní počty nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti v USA potvrdí, že zlepšujícímu se trendu na americkém trhu práce již pomalu dochází dech.

Po včerejším naprosto prázdném ekonomickém kalendáři bude dnešní den zajímavější, ale rozhodně ne radostnější. Ranní odhad německé spotřebitelské důvěry GfK za listopad i odpolední říjnové číslo za eurozónu jako celek potvrdí narůstající obavy domácností.

Příliš povzbudivých dat nelze čekat ani z USA. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ukáže pouze na mírné zlepšení. Dnes ráno čelí trhy zvýšené averzi k riziku, ze které profituje americký dolar jako měna bezpečného přístavu, akciové indexy jsou pod prodejním tlakem, cena ropy spadla pod 40 dolarů za barel.

Negativně zapůsobil zpráva vysokého představitele amerických tajných služeb, že se Rusko a Irán snaží ovlivnit výsledky amerických prezidentských voleb. I z tohoto pohledu bude zajímavá dnešní poslední veřejná debata mezi oběma prezidentskými kandidáty. Ta se i tentokrát uskuteční distančně.

 

Jan Vejmělek, Komerční banka

 

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account