Ministerstvo financí dnes zahájí prodej sedmé emise státních dluhopisů určených pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisů Republiky. Bude je možné koupit do 12. června. Ministerstvo dnes zároveň zveřejní údaje o objednávkách v rámci šesté emise, která skončila pátek, a podrobnosti k začínající emisi.

V jednotlivých upisovacích obdobích, která na sebe navazují, si mohou zájemci pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 Kč. Maximální objem je stanoven na pět milionů korun pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky. V předchozí emisi MF nabízelo tři typy dluhopisů – reinvestiční, protiinflační a fixní dluhopis s konstantní výší výnosu v každém roce.

MF v pilotní fázi začalo dluhopisy pro občany prodávat předloni 3. prosince. Během pěti předchozích upisovacích období lidé nakoupili dluhopisy za zhruba 12 miliard korun. Největší zájem byl zatím o tzv. protiinflační dluhopis, který nabídlo MF ve třetí emisi.

1 komentář
  1. Lida 3 měsíci

    Bohužel jsem teď přišla o část práce kvůli koronaviru a tak si žádné investice nemohu dovolit, ale kdybych na tom byla dobře, určitě bych teď dluhopisy republiky nakoupila. Výnos sice není velký, ale věřím, že riziko také ne, i když doba je teď nejistá. Rozhodně ale lepší než soukromé korporátní dluhopisy… Viz Rizikovedluhopisy.cz, kde se to jen hemží zprávami o nesplacených emisích.

    0

    0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account