Skupina EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce dokončila akvizici společnosti Rixo.cz, která dosud patřila do portfolia skupiny Home Credit. Cenu transakce firma neuvedla.

Služba Rixo.cz funguje tak, že klienti nahrají své pojistné smlouvy do internetového přehledu, Rixo jim je zdarma zkontroluje a poskytne jim zpětnou vazbu včetně doporučení, kde by bylo možné sjednat si stejné pojištění za lepších podmínek.

Do skupiny EMMA Capital navíc nově přichází dosavadní ředitel onlinových aktivit skupiny Home Credit Pavel Krbec, který bude mít projekt Rixo na starosti. Zároveň se stane jednatelem Rixo.cz.

Hlavním přínosem služby je podle Krbce to, že v 70 procentech případů dokáže pro klienty odhalit nesprávné nastavení jejich pojistných smluv nebo přemrštěnou cenu. Často dokonce oba tyto nešvary najednou. Služba Rixo.cz zahájila činnost v polovině roku 2018 a od té doby obsloužila přes 12.000 uživatelů.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun desátým nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva Home Creditu, který poskytuje spotřebitelské půjčky.

Finanční skupina EMMA vznikla v roce 2012. V současnosti jde o investiční holding zaměřený na zahraniční trhy a směřující aktivity převážně do maloobchodu. Díky kapitálové účasti ve skupině Home Credit a dalším investicím je EMMA kapitálově přítomná v zemích EU, státech bývalého Sovětského svazu, na rozvíjejících se trzích Asie a v USA.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account