Společnost Fincentrum & Swiss Life Select přišla na český trh se dvěma novými fondy Best Solution Fond SICAV. V rámci progresivní a vyvážené strategie investují zejména do cenných papírů vydávaných akciovými a dluhopisovými fondy. Tyto fondy fondů jsou určeny pro začínající i zkušené investory.

„Náš vlastní Best Solution Fond SICAV investuje do toho nejlepšího, co je aktuálně na trhu. Je to vlastně fond, který investuje do jiných fondů, které aktuálně nabízejí nejlepší zhodnocení investic. Jde o hodně diverzifikovaný fond s optimálním poměrem riziko/výkon určený pro středně a více dynamické profily klientů. Metodika tvorby jejich portfolií je na českém trhu naprosto unikátní. Tyto fondy také tvoří základ naší investiční strategie Core/Salellite, která je u klientů mimořádně úspěšná. Její součástí jsou doplňková portfolia z oblasti technologií, zdravotnictví a životního prostředí. Exkluzivitu těchto fondů dokládá i skutečnost, že jsou dostupné pouze pro naše klienty prostřednictvím našich finančních poradců,“ řekl Filip Duchoň, generální ředitel společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

V rámci Best Solution Funds SICAV si mohou klienti zvolit ze dvou fondů:

Vyvážený fond, podfond Best Solution Funds SICAV

Fond je určen investorům, kteří jsou ochotni podstoupit přiměřené finanční riziko, aby zvýšili potenciál očekávaného zhodnocení své investice. Jedná se o smíšený fond fondů, jehož primární strategií je alokování prostředků do cenných papírů vydávaných fondy, a to s ohledem na dodržení geografické a sektorové diverzifikace portfolia. V neutrální pozici jsou si v portfoliu akciové a dluhopisové podíly rovny. Strategie současně umožňuje flexibilně reagovat na situaci na finančních trzích za účelem optimalizace výnosů.

Progresivní fond, podfond Best Soluction Funds SICAV

Fond je určen investorům, kteří cílí na vyšší očekávaný výnos s tím, že jsou ochotni podstoupit riziko zvýšené cenové volatility investice. S investiční politikou fondu je spojeno doporučení dodržet dlouhodobý investiční horizont. Fond investuje do cenných papírů vydávaných akciovými fondy. Primární strategií je alokování prostředků do geograficky a sektorově diverzifikovaného portfolia. Strategie současně umožňuje flexibilně reagovat na situaci na finančních trzích za účelem optimalizace výnosů.

 

Portfolia obou fondů jsou sestavená z nejvýkonnějších fondů předních správců majetku, pravidelně monitorované investičními specialisty Fincentrum & Swiss Life Select. Ti se nesoustředí pouze na vysokou výkonnost. Mezi sledované parametry patří i stabilita výnosů, citlivost na kolísání kapitálových trhů, nebo třeba historická zkušenost portfolia manažerů se správou majetku a jejich výsledky. Důležitý je i výběr fondů tak, aby se jejich vlastnosti a investiční strategie vzájemně doplňovaly a podporovaly. Do fondů Best Solution Funds SICAV je možné investovat již od 500 Kč měsíčně.

Více informací o fondech lze najít na www.fcsls.cz/cs/home/FCSLS-SICAV.html

 

Zdroj: Fincentrum & Swiss Life Select

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account