Fond kvalifikovaných investorů Pro arte, který se zabývá investicemi do umění, vstupuje dnes na regulovaný trh pražské burzy. Celkem se na něm obchoduje 33 fondů. Celková tržní kapitalizace nové emise v době jejího uvedení na burzu činí 56,47 milionu korun. Zahajovací cena byla stanovená na 139 Kč za jednu investiční akcii fondu. Počet cenných papírů v emisi je 406 285 kusů.

“Investice do umění patří k vyhledávaným způsobům diverzifikace investičního portfolia. Je skvělé, že na pražské burze bude obchodován fond, který tuto možnost investorům nabízí,” uvedl generální ředitel BCPP Petr Koblic. “Investorům nabízíme možnost ochránit a zhodnotit majetek v alternativním aktivu, které vedle finančního výnosu přináší i estetický zážitek, doplnila finanční ředitelka Pro arte Alexandra Bízková.

Pro arte, investiční fond s proměnným základním kapitálem, zhodnocuje vložené peníze skrze nákup a prodej uměleckých děl. Od roku 2012 spojuje metody ekonomické analýzy s porozuměním uměleckým dílům a jejich expertním posouzením. Nyní má dvě desítky akcionářů a spravuje majetek 306 milionů korun. Historicky dosažený výnos od založení fondu je 5,5 procenta ročně.

“Dnešní doba extrémně nízkých úrokových sazeb vede k rostoucímu zájmu o investice do alternativních tříd aktiv, mezi které patří právě umění. Tato nekonvenční aktiva dokáží nabídnout investorům velmi atraktivní zhodnocení,” řekl analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler. Uvedení tohoto typu fondu na burzu je podle něj zajímavým počinem, který umožní i drobnému investorovi participovat na výkonnosti uměleckých předmětů.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account