Americká banka Goldman Sachs zřídí centrálu pro obchodování s akciemi v Paříži. Chce se tak vyhnout možným problémům, které by mohly vzniknout po úplném odchodu Británie z Evropské unie v příštím měsíci, oznámila společnost.

Londýn byl dlouho evropským centrem obchodování s akciemi. EU však ještě neřekla, zda umožní pokračovaní plného přeshraničního obchodování s akciemi i po 31. prosinci, kdy skončí neomezený přístup Británie k unii.

Goldman plánuje spustit v Paříži evropskou platformu obchodování SIGMA X Europe do 4. ledna 2021. Přesný termín bude záviset na povolení regulátorů.

“Chceme zajistit, aby naši klienti měli i po brexitu nadále přístup ke všem našim důležitým zdrojům likvidity,” řekla šéfka oddělení pro globální elektronické obchodování s termínovými kontrakty a akciemi Liz Martinová.

Na SIGMA X Europe se bude obchodovat s akciemi kótovanými na 15 evropských trzích. V britské centrále se i nadále bude obchodovat s britskými a evropskými cennými papíry.

Británie již oznámila, že britským investorům umožní i od ledna používat platformy pro obchodování s akciemi, které se nacházejí v EU. Brusel uvedl, že evropští investoři by měli pro obchodování s akciemi, jejichž hodnota je stanovena v eurech, využívat platformy, které se nacházejí v EU. To přimělo velké hráče jako Goldman, aby si zřídili základny v obou regionech.

Tři panevropské obchodní platformy, které jsou nyní v Londýně, tedy CBOE, Turquoise patřící londýnské akciové burze a Aquis Exchange, již získaly povolení regulátorů pro centrály v EU, napsala agentura Reuters.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account