Novým ředitelem poskytovatele spotřebitelských úvěrů a investičních finančních produktů Zonky se stal Jiří Humhal (38), který ve společnosti dosud působil jako finanční ředitel a jednatel. Ve funkci vystřídal Pavla Nováka.

Novák na pozici ředitele působil od roku 2017. Firmu vedl v období růstu na straně poskytnutých úvěrů a příprav na expanzi na zahraničí trhy. Důvodem změny je fakt, že tato expanze se v lednu zrušila. Novák měl v plánu se věnovat zejména novým trhům a český provoz měl řídit právě Humhal. “V budoucnu se chci věnovat spíše mezinárodním projektům,” komentoval odchod Novák.

I pod novým ředitelem má Zonky jako online služba postavená na základech sdílené ekonomiky v plánu dostat se v tomto roce na černá čísla a dál směřovat k desetiprocentnímu podílu na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů v Česku. Nyní je to pět procent.

Objem půjčených peněz prostřednictvím platformy Zonky přesáhl loni deset miliard korun a ve srovnání s rokem 2018 vzrostl o 40 procent. Počet klientů byl na konci loňského roku 88.500, v meziročním srovnání je to nárůst o 57 procent. Výrazně také loni přibylo lidí, kteří na Zonky investují. Jejich počet se meziročně zvýšil o 40 procent na 34.105, objem investic překonal 3,5 miliardy korun.

Humhal nastoupil do Zonky jako finanční a provozní ředitel na začátku roku 2017. Stojí za většinou nových produktů, které společnost uvedla na trh jako alternativu ke klasickým finančním službám. Předtím působil na pozici finančního ředitele v Home Credit Vietnam. Dříve pracoval na analytických a manažerských postech v Raiffeisenbank, eBance, Komerční bance a Citibank.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account