Komerční banka se v červenci 2020 stala spoluvlastníkem českého fintech startupu Upvest, který se zaměřuje na on-line investování do developerských projektů formou crowdfundingu. KB tak rozšířila možnosti investování pro své klienty a začala pomáhat developerům při financování realitních projektů. Komerční banka nyní svůj majetkový podíl v Upvest navyšuje na 31,06 %.

„Cílem Komerční banky ještě před majetkovým vstupem do Upvestu bylo podílet se na budování sektoru crowdfundingu. Vstup do tohoto světa se nám povedl díky partnerství s Upvestem. Za rok spolupráce jsme našli takový způsob fungování, který je prospěšný pro obě strany. Společně s Upvestem připravujeme pro klienty Komerční banky i pro klienty Upvestu nabídku projektů z dalších zajímavých sektorů mimo real estate. Jde například o infrastrukturní sektor, konkrétně energetiku, zdravotní péči a další,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Upvest je vhodným příkladem toho, jak rychle se ze startupu využívajícího jednoduché digitální služby podpořené expertízou v konkrétním segmentu může stát respektovaná společnost. Crowdfunding je oblíbený business model, který globálně zažívá dynamický růst a Upvest jej využívá již čtyři roky. Jeho pomocí si developeři mohou zabezpečit dodatečné finanční zdroje potřebné pro nové stavby. Pro veřejnost je to zase šance, jak investovat od malých částek (od 5 000 korun) a získat pevný roční výnos okolo 5–8 %.

Společnost Upvest se od svého založení podílela na 16 úspěšně zainvestovaných projektech, a to převážně v sektoru rezidenčních nemovitostí. Všechny projekty jsou vždy schvalované specializovanou investiční komisí, která rozhoduje o umístění projektů na Upvest.cz, ve které má i Komerční banka svého zástupce.

 

Zdroj: Komerční banka0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account