FinGO bude mít opět jednoho majitele. Zakladatel a majitel skupiny Lukáš Novák se rozhodl koupit zpět podíl od Enterprise Investors, kteří do skupiny FinGO vstoupili před dvěma lety jako minoritní akcionář. Finančně poradenská společnost působící v České republice a na Slovensku se nadále rozšiřuje a v souladu se svou dlouhodobou strategií zaměřenou na digitalizaci a modernizaci tohoto byznysu nadále zvyšuje komplexnost finančních poradců. FinGO letos rozšířilo své aktivity v oblasti realitních služeb a fotovoltaiky. 

Digitální finančně poradenská společnost FinGO působí na Slovensku od roku 2018 a v České republice od roku 2021. V témže roce vstoupila do skupiny jako minoritní akcionář Enterprise Investors (EI), jedna z největších private equity společností ve střední a východní Evropě. Pro skupinu FinGO to byl strategický krok, díky kterému rozšířila své působení právě na další, tentokrát domácí český trh.

Úspěšná expanze do České republiky

„Oceňuji, že díky Enterprise Investors se skupina FinGO v posledních dvou letech rozvíjela a expandovala, a to i přes složitou situaci na trhu. Díky investiční podpoře jsme mohli intenzivněji modernizovat a inovovat služby pro naše finanční poradce a úspěšně se etablovat na českém trhu. V současné době máme téměř 1700 finančních poradců na Slovensku a v České republice a více než 100 realitních makléřů, kteří se jenom od léta připojili k realitní platformě reCloud. Naše aktivity, stejně jako další plány do budoucnosti, přesahují rámec finančního sektoru. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že v naší vizi založené na komplexnosti a inovativním přístupu budeme pokračovat podle vlastních představ,“ uvedl Lukáš Novák, zakladatel a majitel skupiny FinGO. Dodal, že po dokončení akvizice bude pokračovat v rozvoji FinGO jako nejrychleji rostoucího hráče v České republice a adepta na lídra trhu na Slovensku.

Jedním z plánovaných záměrů EI připojit se k firmě, propojující tradiční offline distribuci finančních produktů se světem online služeb, byla expanze FinGO na zahraniční trhy. Tento záměr byl ztížen nepříznivou makroekonomickou situací a prognózami pro další roky. „Jsme rádi, že jsme mohli přispět k rozvoji FinGO. Naše rozhodnutí prodat náš podíl zakladateli společnosti pramení ze změněné dynamiky trhu, která ovlivnila plány společnosti na expanzi v blízké budoucnosti,“ řekl Dariusz Prończuk, řídící partner Enterprise Investors.

Lukáš Novák využije ke zpětnému odkupu akcií kombinaci vlastních zdrojů a bankovního financování. Dokončení transakce ještě podléhá schválení antimonopolního úřadu Slovenské republiky.

České FinGO patří mezi nejrychleji rostoucí finančně poradenské společnosti

Finanční zprostředkovatelská společnost FinGO.sk působí jako broker pool a řadí se na 5. místo v žebříčku největších finančních zprostředkovatelů na Slovensku. Společnosti se v prvních letech podařilo zařadit mezi TOP 2 hypoteční zprostředkovatele, a i přes úvěrový útlum pokračuje v investicích do nových projektů.

V České republice si skupina FinGO.cz za dva roky své existence získala přízeň téměř 600 finančních poradců a jde o jednu z nejrychleji rostoucích finančně poradenských společností v roce 2022, přičemž v oblasti úvěrů dokonce rostla nejrychleji ze všech. Finančním poradcům poskytuje řadu unikátních nástrojů. Srovnávače hypoték a spotřebitelských úvěrů, neživotního a životního pojištění, investic nebo vlastní řešení digitální finanční analýzy Naše3. Tyto nástroje, spolu s prvotřídní FinGO Akademií zaměřenou na vzdělávání obchodní sítě ať už po odborné či obchodní stránce, mají jediný cíl – perfektní servis pro koncového klienta a úlevu poradce od administrativy.

„Naše týmy na Slovensku a v České republice jsou úzce propojeny. Proto se FinGO.cz zaměřuje také na prvotřídní digitální služby pro finanční poradce. Propojujeme online a offline svět generováním tisíců ověřených obchodních příležitostí měsíčně a soustředíme se také na synergie a rozšiřování možností pro poradce, ať už napojením na svět realitních služeb prostřednictvím platformy reCloud nebo schopností poskytnout klientům řešení fotovoltaiky včetně všech doprovodných produktů, jakými jsou především financování a pojištění,“ doplnil Lukáš Novák, který zároveň působí jako generální ředitel společnosti FinGO.cz.

Investice do reCloudu a obnovitelných zdrojů

Skupina FinGO v současné době intenzivně rozvíjí unikátní platformu reCloud, která realitním makléřům umožňuje využívat všechny služby na jednom místě a generuje další nové příjmy a obchodní příležitosti i finančním poradcům. Skupina také koupila podíl ve společnosti zabývající se instalací fotovoltaických řešení pro domácnosti, firmy a obce, která je v České republice dlouhodobě etablována a je v procesu vstupu na slovenský trh.

„Věříme v synergie a komplexní náhled na potřeby klienta, proto vidíme velký potenciál v propojení finančního a realitního byznysu s nabídkou řešení obnovitelných zdrojů energie,“ vysvětluje Jakub Ryba, ředitel pro marketing a inovace ve společnosti Fingo.cz, a dodává: „Je to výhodné pro všechny strany. Pro FinGO z pohledu diverzifikace portfolia, pro klienty z pohledu komplexní nabídky služeb a v neposlední řadě pro naše poradce. Poradcům pomáháme oslovovat nové klienty rozšiřováním škály řešení, které jim mohou nabídnout a poskytujeme jim profesionální zázemí, férové podmínky a prostor pro vlastní vizi.“

Tisková zpráva FinGo0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account