Dluhopisy DIRECT 6,85/26 nabídnou výnos 6,85 % p.a. se splatností čtyři roky. Emisi dluhopisů, zajištěnou 100 % akcií Direct pojištovny, organizuje finanční skupina WOOD & Company.

Pro Direct pojišťovnu znamená emise možnost k rychlejšímu rozvoji firmy. Zajištění dluhopisů zahrnuje 100 % akcií Direct pojišťovny. Dluhopisy budou emitovány v objemu až 650 milionů korun a poskytnou výnos 6,85 % p.a. se splatností 4 roky (23. března 2026).

„Už sedm let neustále rosteme a pravidelně se umísťujeme na prvních místech žebříčku nejrychleji rostoucích pojišťoven. Chceme ale inovovat a růst ještě rychleji a ukazovat, jak má vypadat konečně normální pojišťovna. A k tomu nám mají pomoci nově vydané dluhopisy,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje. Obrat pojišťovny narostl na 2,6 milardy korun a v roce 2021 měla zisk 98 milionů korun.

Emise dluhopisů DIRECT 6,85/26 je zajištěna společností WOOD & Company Financial Services, a.s., která vykonává roli manažera emise a zároveň agenta pro zajištění. „Do dluhopisů je možné investovat také přes investiční portál opPORTUnity, který spadá pod platformu Portu od WOOD & Company. První kolo úpisu trvá do 23. 3. 2022. Poté se budou dluhopisy nabízet až do jejich vyprodání. Minimální investice je 10 000 korun,“ vysvětluje Maťašeje.

Emitentem dluhopisů je společnost Direct Financing s.r.o., sesterská společnost pojišťovny Direct. K emisi byl uveřejněn prospekt. Je k dispozici na www.direct.cz/investice-do-directu.

Direct pojišťovna patří do skupiny Direct family, která se minulý rok rozrostla o Direct auto a vstoupila tak do světa autoslužeb. Kromě toho sem patří i společnost Fidoo, která nabízí řešení pro firmy v podobě automatizace zaměstnaneckých výdajů.

 

Zdroj: WOOD & Company

 0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account