Partners investiční společnost odstartovala nový konzervativní fond Partners Rezerva. Klientům má umožnit zhodnocovat si krátkodobou, likvidní rezervu s velmi slušným aktuálním výnosem okolo 6 % p. a. Fond nabízí výnosový potenciál odvíjející se od tzv. repo-sazby nastavované Českou národní bankou, která se nyní pohybuje ve výši 7 % p. a.

Fond je určen pro klienty s velmi krátkým investičním horizontem a měl by sloužit jako alternativa spořicích účtů a termínovaných vkladů. Investovat bude velice konzervativně, aby se minimalizovala pravděpodobnost poklesu ceny, a to především do krátkodobých státních cenných papírů, pokladničních poukázek a vkladů v bankách.

Partners Rezerva je stejně jako ostatní fondy investiční společnosti bez vstupních poplatků a s ohledem na minimální investiční horizont je rovněž bez výstupního poplatku. První měsíc svého fungování bude bez manažerského poplatku, který následně vzroste na 0,3 %.

„Dlouhodobě odhadujeme celkovou nákladovost (TER) na 0,7 %. Po dosažení první miliardy navýšíme správcovský poplatek na 0,5 %,“ konstatuje Lucie Simpartlová, ředitelka Partners investiční společnosti.

„Při aktuálních úrokových sazbách poroste cena podílu ve fondu rychlostí cca 6,5 % p. a., což je zhodnocení přes 0,5 % měsíčně,“ komentuje očekávané výsledky fondu Martin Mašát, vedoucí portfolio manažer Partners investiční společnosti.

Službou navíc bude pro klienty možnost sledovat investici ve fondu v aplikaci Partners a aktivně s ní nakládat. Budou tak moci zadávat výběry či převody do jiných fondů přímo v mobilu. To představuje velkou výhodu zejména v době, kdy úrokové sazby začnou klesat a bude vhodné tyto peníze reinvestovat do zajímavějších aktiv.

 

Zdroj: Partners0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account