Na konci března spustila finanční skupina Partners nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Fond umožňuje investovat do konkrétních developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Merity bude spolupracovat s největšími světovými developery, klíčovým regionem bude oblast střední a východní Evropy. Vedení fondu ale nevylučuje účast na zajímavých projektech i směrem na západ.

„Fond Merity přináší unikátní nemovitostní strategii, která staví na atraktivitě logistického byznysu a know-how silných developerů v podobě partnerů fondu. Strategie fondu se opírá o mnohaleté zkušenosti jeho hlavního investičního stratéga Tomáše Trčky,“ říká ředitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec s tím, že fond Merity našel mezeru na trhu a přináší investorům to, co jim stávající nemovitostní fondy nenabízejí.

Fond bude investovat zejména do developmentu logistických areálů, od koupě pozemku až po koncový prodej hotové nemovitosti. Na rozdíl od běžných nemovitostních fondů ale nebude nemovitosti držet. Ihned po dokončení je prodá a zainvestuje do dalšího projektu.

„S investorem se rozdělíme o developerskou marži, která je velice atraktivní. Momentálně analyzujeme několik zajímavých projektů, které nám indikují předpokládaný výnos fondu okolo 15 % p. a.,“ konstatuje Tomáš Trčka, řídící partner fondu Merity, který má v oblasti nemovitostních fondů dlouholeté zkušenosti. Zároveň upozorňuje, že vysoký výnos je logicky spojen s vyšším rizikovým profilem (hodnota SRI 6 ze 7).

Fond pro bonitní klienty: Vstupní investice je 1 milion korun

Navíc fond nebude určen pro běžného investora, cílí na bonitní kvalifikovanou klientelu. Vstupní investice do Merity činí 1 milion korun nebo 42 tisíc eur. Po dobu pěti let pak nebude možné z fondu vystoupit, což je ale u fondů tohoto typu běžné. O fond je zájem. Pod třech týdnech na trhu je v Merity již 40 milionů korun.

„V souvislosti se spuštěním fondu jsme pro prvních 100 milionů korun investic připravili vstup bez poplatků. Tato akce je časově omezena na 3 měsíce,“ říká Tomáš Trčka. První investici plánuje Merity během několika měsíců po startu, takže by fond měl performovat velmi brzy. Fond je založený v České republice, má transparentní vlastnickou strukturu a je dozorován Českou národní bankou.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account