AXA penzijní společnost a AXA investiční společnost se přejmenovaly na Uniqa penzijní společnost a Uniqa investiční společnost. AXA v ČR, na Slovensku a v Polsku se v říjnu 2020 stala součástí skupiny pojišťovacího koncernu Uniqa Insurance Group.

Společnosti AXA životní pojišťovna a AXA pojišťovna budou i nadále ještě vystupovat pod svými obchodními jmény až do sloučení s Uniqa pojišťovnou, které nastane v průběhu letošního roku. Obě pojišťovny už ale nebudou vystupovat pod logem AXA, které opouští český pojistný trh. Dosavadní obchodní místa a administrativní budovy AXA byly už přeznačeny logem Uniqa životní pojišťovna.

Doposud zákazníci AXA využívali pro náhled na své smlouvy, popřípadě pro zadání změn, klientský portál Moje AXA. Aplikace osobních účtů nyní mění své jméno na Moje Uniqa a je dostupná pro klienty AXA na nové webové adrese moje.uniqa.cz. Pro přihlášení se použije stejné číslo smlouvy a heslo jako u osobního účtu Moje AXA.

Změny nemají žádný vliv na závazky a povinnosti ze smluv sjednaných klienty se společnostmi AXA. Smlouvy přebírá Uniqa a platí beze změny. Klienti AXA mohou i nadále využít servis na obchodních místech, kam byli zvyklí chodit doposud.

Značka Uniqa si polepší na českém pojistném trhu, s novým podílem devět procent v neživotním pojištění a pět procent v životním pojištění se posune v žebříčku pojišťoven na pozici pětky s podílem okolo osmi procent.

Hlavním akcionářem pojišťovny Uniqa je největší rakouská pojišťovací skupina Uniqa. Pojišťovna vznikla v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, koncernový název převzala v polovině roku 2001.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account