Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) klesl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o 4,4 procenta na 121,9 milionu eur (3,3 miliardy Kč). Firma, která působí ve více než deseti zemích východní Evropy včetně České republiky, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Předepsané pojistné se díky silné poptávce v Rakousku a Polsku zvýšilo o 7,2 procenta na 3,1 miliardy eur, kvůli koronaviru se od druhého čtvrtletí po zbytek roku ale bude snižovat, očekává firma.

Na poklesu zisku se podílela změna způsobu účtování rakouských bytových společností. Podepsal se na něm ale i propad kapitálových trhů. Čistý zisk se přesto navzdory prvním známkám negativních dopadů nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v prvních třech měsících roku ještě zvýšil, a to o 2,8 procenta na 85,8 milionu eur.

Skupinu VIG tvoří zhruba 50 firem ve 25 zemích, s jejími akciemi se obchoduje také na pražské burze. VIG loni dokončila spojení svých dvou českých pojišťoven – Kooperativy a Pojišťovny České spořitelny. Na pojistném trhu tak zůstala pouze Kooperativa. Spolu s druhou dceřinou společností, Českou podnikatelskou pojišťovnou, má VIG na českém pojišťovacím trhu podíl kolem 32 procent.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account