Online investiční platforma Portu přichází s nabídkou další investiční alternativy pro diverzifikaci portfolia. Je jím produkt Portu Crypto, který umožní investici do nejznámějších kryptoměn nebo do kryptoměnových košů, a to prostřednictvím burzovně obchodovaných produktů (ETP). Výhodou Portu Crypto je jednoduché založení, bezpečná správa, možnost daňového osvobození a nízký poplatek ve výši 1 %.

„S Portu Crypto cílíme na investory, kteří už o kryptoměnách něco ví a hledají možnost, jak jimi rozšířit své investiční portfolio. Nabízíme jednoduché založení a obsluhu, kdy se investor nemusí zabývat nastavováním kryptoměnové peněženky, registrací na zahraničních portálech a zabezpečováním své investice,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu a pokračuje: „S Portu Crypto budou moct investoři využít daňové osvobození díky investování do cenných papírů, místo přímého nákupu kryptoměn, které toto osvobození neumožňuje.“

S Portu Crypto lze investovat do nejznámějších kryptoměn, jako jsou Bitcoin, Ethereum, Solana, Polkadot či Cardano anebo do kryptoměnových košů, které obsahují kombinaci těchto měn. Investice probíhá prostřednictvím burzovně obchodovaných produktů (ETP). Ty fungují obdobně jako ETF fondy, kopírují vývoj jednotlivých kryptoměn a investoři tak mají možnost investovat do kryptoměn prostřednictvím regulovaných cenných papírů.

Kryptoměny jsou poté bezpečně uloženy, aby nedocházelo k útokům nebo krádežím peněženek. Investice s Portu Crypto je možná už od 1 000 Kč, poplatek za správu je stanoven na 1 % z hodnoty spravovaného majetku, bez ohledu na počet realizovaných obchodů, přičemž poplatek lze snížit na 0,6 % fixací investičního horizontu.

Portu Crypto je určeno investorům, kteří mají s kryptoměnami už nějaké zkušenosti a dokážou vyhodnotit rizika, která tato investice obnáší. Pokud na základě doplňkového dotazníku investor tyto zkušenosti neprokáže, nebude mu služba zpřístupněna. Portu Crypto je vhodné pro investory, kteří chtějí nakupovat kryptoměny pravidelně a držet je ve svém portfoliu dlouhodobě. Obchodování u tohoto produktu probíhá stejně jako u dalších investičních nástrojů z dílny Portu pouze v obchodní dny, a proto není vhodný pro krátkodobé spekulace a trading.

„I v případě kryptoměn je vhodné se držet zavedeného investorského přístupu, což znamená diverzifikovat a pravidelně nakupovat. Pokud má investor vybudované stabilní portfolio na tradičnějších instrumentech, může si dovolit menší část svých investic, přibližně 5 až 10 procent, pustit do krypto světa,“ doplňuje Jakub Valníček, projektový manažer, který má Portu Crypto na starost.

Podle Valníčka aktuálně trhy, nejen ty s kryptoměnami, procházejí útlumem pod vlivem ukrajinské války, zvyšujících se sazeb centrálních bank a dalších tlaků. A i když lze budoucnost jen těžko odhadovat, v případě dlouhodobé investice mohou mít aktuální výprodejové ceny smysl. U pravidelné investice a ovládnutých emocí může investora čekat cesta dlouhodobě udržitelných výnosů.

 

Zdroj: Portu0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account