Společnost XIXOIO se rozhodla na dočasném odložení spuštění prodeje Tokenů SCX z historicky prvního tokenizačního projektu v České republice, jehož cílem je přivést na trh chytrý elektroměr reagující na současnou energetickou krizi. Důvodem odložení je podle vyjádření společnosti aktuální válka na Ukrajině.

Probíhající válka na Ukrajině výrazně ovlivní celou Evropu, ne-li celý svět a my v tuto chvíli nejsme schopni kvalifikovaně odhadnout jak. To má přímý vliv na tzv. feasibility study (studii proveditelnosti), která je nedílnou součástí každého projektu, který prochází IPCO procesem. V tuto chvíli nejsme v rámci studie schopni odhadnout, jaký bude mít válka dopad na dodavatelsko-odběratelský řetězec potřebný pro reálnou produkci chytrých elektroměrů.

Společnost SimpleCell je řádně tokenizovaná společnost, má vydané tokeny, založené profily na XIXOIO platformách, připravený obchodní model a splnila i další podmínky tokenizace dle IPCO standardu. Na základě toho lze teoreticky Tokeny SCX uvolnit do IPCO platformy, kde budou distribuovány proškoleným obchodním zástupcům, kteří tokeny měli prodávat. Tento poslední krok však nebude učiněn, protože vzhledem k poslednímu vývoji je projekt příliš rizikový a je odložen na dobu neurčitou do doby vyřešení či výrazné deeskalace války na Ukrajině.

„Za běžného stavu by byl projekt chytrého elektroměru SimpleCell bezvadný, proto i ještě předminulý týden probíhaly Roadshow, které přilákaly stovky zájemců. Od 24. 2. ale žijeme v jiném světě a důsledky této změny v současnosti nejsme schopni odhadnout. Situace se mě týká i osobně, protože prakticky polovina mé rodiny přímo pochází z Ukrajiny. XIXOIO je o komunitě lidí, jež svědomitě vkládají své prostředky do projektů, kterým věří. IPCO se svou sadou pravidel jim musí být oporou v rozhodovacím procesu. Rozhodnutí pozastavit prodej Tokenů SCX nás mrzí, ale komunitu nechceme vystavovat nadměrnému riziku. IPCO standard existuje přesně proto, aby do doposud neregulovaného světa tokenizace vnesl pravidla a řád a určitou formu ochrany pro tokenholdery. Naše současné nelehké rozhodnutí je ale faktickým potvrzením, že IPCO standard plní svou funkci. SimpleCell prošel tokenizací, takže v budoucnu může velmi rychle navázat prodejem Tokenů SCX,“ uvedl předseda představenstva XIXOIO a.s. Richard Watzke.

 

Zdroj: XIXOIO

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account