Do investičního produktu Rentiér, kterého v listopadu spustila společnost Zonky, už lidé poslali celkem 100 milionů korun; desítky zákazníků vložily více než milion korun. Zonky Rentiér je unikátní investiční produkt, který nabízí solidní výnos 4,4 %. Rentiér poskytuje vysoce diverzifikované investice do spotřebitelských úvěrů, je ideální na dlouhodobý investiční horizont.

„Prvních 100 milionů po dvou měsících fungování Rentiéra vnímáme jako významný úspěch. Lidé investují vyšší částky, což značí, že naší službě důvěřují,” komentuje výsledky generální ředitel Zonky Pavel Novák. Dodává, že Rentiéra Zonky vytvořilo na míru těm zákazníkům, kteří nechtěli sami vybírat, do kterých úvěrů své peníze vloží.

Zonky Rentiér využívá speciálně vytvořeného algoritmu – ten zhodnotí vložené finance prostřednictvím investic do spotřebitelských úvěrů. Riziko je minimalizováno automatickým rozložením vysoké částky do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky. Algoritmus tak investorům zaručí optimální míru zhodnocení založeném na vysoké diverzifikaci.

Klientů, kteří si už založili investorský účet na Rentiérovi, eviduje Zonky přes 1300. Jejich minimální vklad musí dosahovat 50 tisíc korun, shora není zatím nijak omezen. Následně se vložené prostředky automaticky rozloží do stovek až tisícovek půjček, čímž zajistí bezpečný a stabilní výnos. Zákazník si pak může rentu nechat posílat na účet, nebo ji znovu investovat.

Od hrubého výnosu 7,36 % p. a. se odečítají poplatky za správu a možné rizikové náklady. Očekávaný čistý výnos se tak pohybuje kolem 4,4 % p. a. Výnos není garantovaný a může podléhat dani z příjmu, žádné další či skryté poplatky služba nezahrnuje.

Zdroj: Zonky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account