Okresní soud v Bratislavě povolil společnosti Arca Capital Slovakia a.s. oddlužení formou restrukturalizace. Dceřiná společnost Arca Investments tak uspěla se svojí žádostí a v tuto chvíli nebude její úpadek probíhat formou konkurzu, tedy prodejem aktiv a majetku. V tuto chvíli ale už běží lhůta pro přihlášení pohledávek.

Bratislavský soud o povolení restrukturalizace rozhodl už 6. dubna 2021, jako první o tomto rozhodnutí informovala 8. dubna sama společnost. Až v pondělí 12. dubna ale bylo toto rozhodnutí zveřejněno v rejstříku a nabylo právní účinnosti. Toto datum je důležité proto, že právě od 12. dubna 2021 začíná běžet lhůta na přihlášení pohledávek vůči Arca Capital Slovakia.

„Zákonné podmínky na Slovensku jsou jiné než v České republice, lhůta na přihlášení pohledávek je pro věřitele pouze 30 dnů. Naše advokátní kancelář zastupuje věřitele z České republiky, kteří tyto pohledávky mají, už proto pracujeme na jejich řádném přihlášení. Chtěl bych ale tímto vyzvat všechny další věřitele, aby s přihlášením neváhali, právě kvůli kratší lhůtě na přihlášky,“ říká JUDr. Jan Langmeier. Kancelář Langmeier & Co. zastupuje jak věřitele z České republiky, tak ze Slovenska.

JUDr. Jan Langmeier ale upozorňuje ještě na jednu důležitou věc, která se týká pohledávek, které sice nejdou přímo za společností Arca Capital Slovakia, ale za které tato společnost ručila: „Jedná se o společnosti Nova Real Estate Finance a Nova Green Finance. Ti, kteří vlastní dluhopisy těchto společností, nebo za nimi mají další pohledávky, je musí také přihlásit do restrukturalizace Arca Capital Slovakia, pokud nechtějí přijít o toto zajištění.“

 

Zdroj: advokátní kancelář Langmeier & Co.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account