Finanční skupina RSJ se rozhodla kapitálově vstoupit do Pillow pojišťovny, a.s., respektive jejího jediného akcionáře, kterým je společnost Simply Fair Insurance a.s. Od současných akcionářů ze skupiny Pale Fire Capital a společnosti Partners Financial Services získala 78,6% podíl.

Zbylá část akcií zůstává v držení zakladatelů Pillow pojišťovny, kterými jsou Jakub Strnad, Martin Podávka a Marcel Beno. Transakce podléhá schválení dozorčích orgánů a dokončena by měla být ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Skupina RSJ již před 5 lety stála u zrodu První klubové pojišťovny, která byla založena na konceptu klubovosti a férovosti. Pojišťovna ale nezískala během prvních let své existence dostatečný počet klientů a její působení na trhu tak bylo ukončeno prodejem novým vlastníkům.

Současné vedení pojišťovny vytvořilo novou obchodní a produktovou strategii, která si zachovala férovost ve své DNA prostřednictvím jasného podílu na zisku pro všechny klienty a současně přejmenovalo pojišťovnu na Pillow. Prvním produktem pod novou značkou se stalo pojištění vozidel s cenou dle ujetých kilometrů, srozumitelnými pojistnými podmínkami a dalšími inovacemi.

Již během prvního roku provozu pojišťovny se potvrdil úspěch nové strategie u klientů i finančních poradců a Pillow se zařadila mezi nejrychleji rostoucí pojišťovny na českém trhu. „Rádi investujeme do nových věcí, které mají nejen potenciál zhodnotit naše investice, ale také něco smysluplně změnit. Podporujeme proto projekt, který přináší do pojišťovacího odvětví změny podobné těm, jež se odehrály před lety v bankovnictví po příchodu menších nízkonákladových internetových bank,“ uvedl Libor Winkler, řídící partner finanční skupiny RSJ.

„Od počátku budujeme Pillow jako nezávislou pojišťovnu, která své služby nabízí klientům ve spolupráci s nezávislými finančními poradci. Našim dlouhodobým cílem je inovovat pojišťovnictví směrem k maximální férovosti a srozumitelnosti pro klienty. Nový akcionář je tak důkazem nejen stability, ale také naší nezávislosti,“ komentoval změnu akcionářů zakladatel a předseda představenstva Pillow pojišťovny, Jakub Strnad.

Zdroj: Pillow pojišťovna0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account