Rastislav Velič najednou otočil. V úpadku není, jeho insolvenci má řešit slovenská justice a s Arcou v koncernu není. Proti svému úpadku se odvolal.

V říjnu 2021 investiční fond IFIS (IFIS) podal insolvenční návrh na majetek Rastilava Veliče, 60 % procentního akcionáře a předsedy představenstva Arcy Investments a.s. (AI). Na to konto, se domáhal, aby mu české soudy povolily oddlužení a chtěl se oddlužovat u KS v Brně; dokládal, že bydlí ve Viničných Šumicích, malé vísce na jihu Moravy. V dubnu t.r. Městský soud v Praze rozhodl o jeho úpadku a povolil mu oddlužení.

A v tu chvíli Velič změnil názor na pravomoc soudů a na svůj vztah ke zkrachovalé AI. Najednou si RV vzpomněl, že vlastně bydlí na Slovensku, jeho úpadek mají řešit slovenské soudy a že vlastně v úpadku vůbec není. Odvolal se do rozhodnutí o svém úpadku i pravomoci a příslušnosti Městského soudu v Praze. A navíc chce, aby jeho správcem byl Lee Louda, správce AI.

Má to ale chybu. Když se AI v lednu 2021 domáhala reorganizace, na straně 6 svého insolvenčního návrhu tvrdila, že je řízena právě ze strany Rastislava Veliče a že on bydlí a žije právě ve Viničných Šumicích.  A pod návrhem je podepsána AI, za kterou tehdy jednal právě a jen sám Velič.

Věřitelský výbor RV, vedený IFISem, navíc zjistil, že Velič před svou insolvencí prodal svůj hodnotný dům v centru Bratislavy svým blízkým a v lednu t.r. sám se sebou rozvázal pracovní poměr v AI. Tyto úkony budou předmětem žalob ze strany insolvenčního správce.

„Postoje pana Veliče jsou zvláštní od samého počátku. Chce se oddlužit a současně tvrdí, že není v úpadku, své avaly na směnkách Arcy ale v insolvenci Arcy nepopřel. V insolvenci Arcy tvrdí, že bydlí na Moravě, ale ve své insolvenci bydlí na Slovensku. Svůj hodnotný dům v Bratislavě prodal svým blízkým a svého nemalého platu v Arce se prakticky vzdal. Je to stejný p. Velič, který tvrdí, že zachrání Arcu a vyřeší její dluhy. Je pomalu na čase, aby se jednáním p. Veliče zabývali i věřitelé samotné Arcy.“, připomenul Marek Indra, většinový akcionář IFISu.

 

Zdroj: IFIS investiční fond0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account