Hypoteční trh - realitní trh - kalkulačka - peníze - USD - rodinný dům
Zdroj: Pixabay.com

Vláda v demisi dnes schválila navýšení maximálního úvěru pro lidi do čtyřiceti let na rodinný dům na 3,5 milionu korun a na koupi bytu nebo družstevního podílu tři miliony Kč. Splatnost úvěru pro nové zájemce v programu Vlastní bydlení Státního fondu podpory investic se prodlouží z dvaceti na třicet let. Spuštění upraveného programu ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) plánuje na 1. ledna 2022.

Zvýšení horních limitů úvěrů a prodloužení doby splácení je podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) reakcí na aktuální situaci na trhu s bydlením. Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí mohou využít všichni lidé do 40 let, kteří buď žijí v manželství nebo v registrovaném partnerství nebo pečují trvale o dítě do 15 let.

Noví žadatelé budou nově moci získat úvěr až 750 tisíc korun na rekonstrukci obydlí. Splatnost úvěru na modernizaci bude maximálně deset let. Výše poskytnutých úvěrů bude i nadále 90 procent uznatelných nákladů. Výhodná úroková sazba se nemění, bude ve výši základní sazby Evropské unie pro Českou republiku snížené o 0,2 procentního bodu za každé dítě do 15 let, o které příjemce trvale pečuje a které s ním trvale bydlí. Úroková sazba je fixní po dobu pěti let. Její výše nesmí být nižší než jedno procento, aktuálně je úroková sazba právě jedno procento za rok.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account